Naujienos

„Wood-Mizer“ WB2000 pramoninės lentpjūvės linija moderniame objekte Lenkijoje

Wednesday, October 19, 2022

„Wood-Mizer“ WB2000 pramoninės lentpjūvės linija moderniame objekte Lenkijoje

Peržiūrėkite išsamią „Wood-Mizer“ pramoninės lentpjūvės, veikiančios „A&M Trak Michał Nowakowski“, Lenkijoje, vaizdo apžvalgą. Apžvalgą atlieka Adamas Kubiakas, „Wood-Mizer“ pramoninės įrangos vadovas, bendradarbiaudamas su „Nowakowski“ darbuotojais.

Nuo pat paleidimo 2015 m. „Wood-Mizer WB2000“ staklės buvo montuojamos pramoninėse lentpjūvėse visame pasaulyje ir padvigubino ar patrigubino šių gamyklų našumą. „Wood-Mizer“ WB2000 pramoninės staklės sujungia tiek siauros, tiek plačiajuostės pjūklų technologijos pranašumus. Pjūklai atkreipia dėmesį į tokias staklių savybes kaip pjovimo tikslumas, masyvus stovas su greita hidraulika ir paprastas valdymas. WB2000 gali veikti kaip atskiros staklės arba kaip lentpjūvės linijos dalis.Pjovimo galvutės ir juostiniai pjūklai WB2000 staklėse

WB2000 staklėse naudojamas 50 mm, 75 mm arba 100 mm pločio juostinis pjūklas ant ketaus skriemulių, kurių skersmuo 800 mm. Naudojant 50 mm arba 75 mm pločio pjūklo ašmenis, galandimas ir dantų tako nustatymas gali būti atliekami naudojant „Wood-Mizer“ įrangą, pvz., BMS600 galandimo stakles ir BMT300 dantų tako nustatymo stakles. „100 mm peiliams reikalingas sudėtingesnis galandimo procesas, o lentpjūvės operatorius taip pat turi būti labiau kvalifikuotas. Daugumą WB2000 staklių mūsų klientai užsako dirbti su 75 mm pjūklais“, – sako Adamas Kubiakas, „Wood-Mizer“ pramonės pardavimo vadovas.

Kiekviename pjūklo skriemulyje yra veltinis ir grandiklis paviršiui valyti ir tepti, o korpuso gale sumontuotas dozatorius. Per mažus apžiūros langelius galima vizualiai stebėti skriemulių tepimą. Rekomenduojama dozė yra 2–3 lašai alyvos 5 sekundėms skriemulio veikimo.

WB2000 naudoja „LubeMizer“ sistemą pjūklui valyti ir atvėsinti. Tai labai efektyvus mechanizmas, kuris tiekia ploviklį per slėgio purkštukus. Purkštukai yra po juostiniu pjūklu ir virš jo. „LubeMizer“ purškia skystį pastoviu arba impulsiniu režimu, o tai ypač svarbu pjaunant kietmedį. Mašinos pjovimo galvutė gali būti papildomai aprūpinta žievės šalinimo prietaisu, kuris gali žymiai pailginti pjūklo naudojimo laiką. Žievės šalinimo prietaisas yra freza, kurios dantys yra iš karbido, nulenkti, 5 mm pločio. Žievės šalinimo prietaisas daro mažą pjūvį ant rąsto paviršiaus, pašalindamas žievę ir nešvarumus ir atskleisdamas švarią medieną, kad patektų juostinis pjūklas. Be to, WB2000 gali būti aprūpintas lazeriu, rodančiu artėjančio pjūvio liniją ant rąsto paviršiaus.

Ašmenų įtempimo sistema, susidedanti iš rankinio alyvos siurblio ir alyvos kameros, palaiko tinkamą pjūklo įtempimą pjaunant. Alyvos akumuliatorius reguliuoja įtampą, kai ašmenys susiduria su medienos nelygumais, pavyzdžiui, šakomis. Kai taip atsitinka, ašmenys yra labai apkrauti ir trumpam atsilaisvina. Alyvos akumuliatorius padeda išlaikyti pastovią įtampos vertę, kad pjovimo procesas būtų stabilus ir tikslus, nepriklausomai nuo medienos struktūros. Pagal pageidavimą WB2000 lentpjūvėje gali būti įrengtas elektrinis alyvos siurblys, valdomas iš operatoriaus skydo.

Rekomenduojami įtempimo parametrai nurodomi ant lipduko šalia alyvos siurblio. „Staklių operatorius turi tinkamai sureguliuoti ašmenų įtempimą, nes tai daro įtaką ašmenų naudojimo laikui. Jei ašmenys nepjauna sklandžiai, rekomenduojama reguliuoti pjūklo padėtį ant skriemulių arba pakeisti pjūklą nauju, bet ne pernelyg ištempti ašmenis“, – teigia Adamas Kubiakas.
Pagrindinis variklis ir galvos tiekimo sistema


Kairėje pjovimo galvos pusėje yra 30 kW arba 37,5 kW pagrindinis elektrinis variklis (galimas kaip alternatyva). Pagrindiniame variklyje gali būti altivaras, reguliuojantis linijinį pjūklo greitį 18–32 m/s diapazone, kuris yra svarbus pjaunant spygliuočius ir lapuočius.

Be altivaro, WB2000 gali veikti dviem tiesinio pjūklo greičiais: arba 22 m/s spygliuočių medienai arba 26 m/s kietmedžiui. Perjungimas iš vieno greičio į kitą yra mechaninis ir reikalauja pakeisti ritinėlių ir diržų rinkinį. Užsakant stakles WB2000, būtina pasirinkti būdą, kaip reguliuoti linijinį pjūklo greitį – rankinį ar elektrinį, nes šios sistemos staklėse vėliau pakeisti negalima.

Pjovimo galvutę vertikaliai varo labai efektyvi spiralinė pavarų dėžė, žinoma dėl padidėjusio efektyvumo (97–98 %), todėl galima naudoti 2,2 kW mažos galios elektrinį variklį. „Valdymo programinė įranga, naudojama pjovimo galvutės tiekimo mechanizme, yra panaši į tą, kuri naudojama šiuolaikiniuose liftuose. Kai mums reikia nustatyti galvą tam tikrame aukštyje, ji juda ir nustoja naudoti dažnio keitiklį ir PLC vairuotoją, tačiau kai pjūklo galva yra tinkamame aukštyje, stabdys įjungiamas. Stabdys yra atsakingas tik už galvos laikymą reikiamame aukštyje, o ne už galvos sustabdymą judėti. Šis sprendimas riboja šilumos gamybą ir pailgina viso mechanizmo naudojimo laiką“, – sako Adamas Kubiakas.

Pjūklo tiekimo pavaros horizontalia kryptimi yra abiejose mašinos rėmo pusėse ir yra sujungtos stipriomis ir patvariomis grandinėmis. Dėl šio mechanizmo sunkią ir plačią pjovimo galvą galima tiksliai ir lengvai perkelti išilgai kreipiančiųjų pjaunant. Maksimalus pjovimo greitis yra 60 m/min., o judant atgal greitis gali siekti 100 m/min. Galvos judėjimą kontroliuoja PLC vairuotojas, kuris nuolat analizuoja jo padėtį ir lėtina, kai galva artėja prie galinio buferio.

WB2000 lentpjūvėje yra dvi vaizdo kameros pjovimo procesui stebėti. Jie dedami ant staklių galvos šalia pagrindinio variklio. Pirmoji kamera stebi juostos pjūklą veikiant, o antroji kamera stebi galvos judėjimą priešinga kryptimi. Vaizdas perkeliamas į ekraną, esantį operatoriaus salone. Vaizdo registratorius gali turėti ne daugiau kaip 4 stebėjimo kameras (pagal pageidavimą įrengiamos dvi papildomos kameros).

Rąsto rėmas ir hidraulinė apkrova


Staklių stovas yra tvirtas ir patvarus, jo pagrindą sudaro du C formos plieniniai bėgiai (400 mm pločio), einantys palei stovą. Stovo hidraulinės funkcijos yra panašios į kitų „Wood-Mizer“ staklių – centrinis spaustukas ant dviejų strypų, šoninių atramų, dviejų grandininių pasukimų įrenginių ir trijų varančiųjų ritinėlių. Hidraulinio siurblio galia yra 7,5 kW (talpa 27 l/min.), tačiau, jei pageidaujama, jį galima pakeisti 11 kW siurbliu (suvartojimas 50 l/min). „Dauguma WB2000 staklių užsakomos su standartiniu hidrauliniu siurbliu, nes greitesnė hidraulika reikalauja pažangių įgūdžių. Operatorius turi sugebėti akimirksniu reaguoti į greitaeiges hidraulines rėmo funkcijas“, – sako Adamas Kubiakas. Tiems, kuriems reikia supjauti ilgus rąstus, rekomenduojama užsisakyti galinius spaustuvus, kurie patraukia ir spaudžia rąstą nuo galų iki stovo.

WB2000 pramoninėse staklėse bendrovėje „Nowakowski“ įrengtas reguliuojamas juostinis konvejeris, kuris gabena supjautas lentas į priėmimo modulį (rūšiavimo stalą). Priešais konvejerį yra sklendės volelis, kad būtų sušvelnintas krintančios lentos poveikis. Pasirinktinai WB2000 staklės gali turėti atskirą atraminį konvejerį. „Atraminis konvejeris veikia sinchroniškai su pjovimo galvutės judesiu – konvejerio galas pakeliamas, kad atitiktų lentos galą, o tada nukrenta, priimdamas lentos svorį ir sekdamas pjūklo galvučių judėjimą. Ši įranga naudojama pjaunant didelio skersmens rąstus. Sunkios ir kietos ąžuolinės lentos gali sulūžti, kai jos nukrenta ant įprasto konvejerio, o atraminis konvejeris jas švelniai priima ir palaiko“, – aiškina Adamas Kubiakas.
Vienas iš vertingiausių WB2000 lentpjūvės linijos komponentų yra rampa greitai ir saugiai pakrauti rąstus ant stovo. „Wood-Mizer“ rampos yra 3,6 m ir 6 m ilgio versijų su 2 arba 3 transporto grandinėmis. „Kartais įmonės užsako specialią dviejų rampų konfigūraciją, jos išdėstomos vieną po kitos. Gamybos salėje sumontuota trumpa rampa, o ilga – lauke. Išorinė rampa naudojama pakankamai rąstų vienai darbo pamainai laikyti, o vidinė rampa naudojama 2–3 rąstams, paruoštiems nedelsiant pakrauti ant stovo. Tai yra protingas būdas apriboti gamybos įrenginio atidarymą ir uždarymą žiemą ir taupyti šilumą“, – aiškina Adamas Kubiakas. Pakrovimo rampą taip pat galima įsigyti naujausios „Heavy-Duty“ versijos, kuri yra patvaresnė.

Už staklių yra modulinis rūšiavimo stalas automatizuotai priimti medžiagą ir siųsti ją toliau apdoroti. Individualūs moduliai (kiekvienas 3 m ilgio) gali būti sujungti į grupes, kurių maksimalus ilgis yra 9 m (iš viso 3 moduliai), kad būtų sukurtos rūšiavimo kišenės. Bendrovė „Nowakowski“ turi elektrinį rūšiavimo stalą su kryžminėmis grandinėmis ir stūmikliais. Stalas gali būti papildomai aprūpintas pneumatiniu arba hidrauliniu pavaros bloku. Mes rekomenduojame šį sprendimą linijoms, kuriose medžiaga gaunama iš dviejų ar daugiau lentpjūvių, veikiančių šalia“, – aiškina Adamas Kubiakas.

Lentpjūvės liniją taip pat galima papildyti kitomis staklėmis ir įranga, pavyzdžiui, kreipiamosiomis ar surenkamosiomis kišenėmis, apvadais ar daugiafunkciais pjūklais. Be to, gali būti sumontuotas konvejeris, kuris transportuoja medieną į daugiafunkcį pjūklą, o atraižas – į smulkintuvą.

WB2000 staklių valdymo ypatybės

WB2000 operatoriaus darbo vieta yra ant pakeltos platformos, kad galėtų vizualiai stebėti pjūvį (tai taip pat gali būti kabina su oro kondicionieriumi). „A&M Trak Nowakowski“ operatoriaus darbo vieta yra specialiai suprojektuotoje kajutėje.

WB2000 staklės valdomos dviem vairasvirtėmis ir 12 colių jutikliniu ekranu, rodančiu pjovimo parametrus ir turinčiu nustatymų mygtukus. Šalia jutiklinio ekrano yra dar vienas ekranas, rodantis vaizdus iš stebėjimo kamerų. Operatorius gali matyti juostinio pjūklo padėtį rąste, stovą už pjovimo galvos, rūšiavimo stalą ir galvos stiebą.

Operatoriaus jutiklinis ekranas veikia HEAD (pjovimo galvutės valdymas) ir BED (hidraulinis valdymas) režimais. HEAD režimu ekrane rodoma vertikali galvos padėtis, pjovimo padėtis, pastūma arba dabartinė variklio apkrova. Operatorius gali naudoti galvą keliais režimais: REF, STACK ir CRUISE.

REF režimu pradinis taškas yra pradinė pjūklo padėtis – tai naudinga, kai reikia padaryti pirmąjį pjūvį rąste, tada apversti rąstą ir padaryti kitą pjūvį ir pan. STACK režimas naudojamas, kai atskaitos taškas yra stovas – tai veikia, kai operatorius nusprendžia perpjauti visą rąstą iki paskutinės norimo storio plokštės. STACK režimu operatorius gali naudoti paruoštą programą, pavyzdžiui, 9x30 mm storio lentų gamybos programą ir 1x165 mm storio juostą. Individualūs pjovimo modeliai gali būti iš anksto suprogramuoti, o jų parametrai gali būti keičiami pjaunant. Operatorius taip pat gali naudoti automatines pjovimo programas, kai nustatoma žurnalo pradžia ir pabaiga, o programa supjaustoma pagal operatoriaus vizualinę priežiūrą. Taip pat yra automatinis CRUISE tiekimo režimas, kuriame operatorius nustato tiekimo greitį ir galią, perduodamą pjūklui. Pjovimo galva supjaustys medžiagą, laikydamasi nurodytų parametrų, nepaisant medienos struktūros heterogeniškumo.

Stovo hidraulika veikia įjungus BED režimą jutikliniame ekrane. Dabar galima valdyti rąstų apvertimą, centrinį spaustuką, ritinėlius ir šonines atramas. Naudodamas vadinamąjį proporcinį vožtuvą, operatorius gali reguliuoti hidraulinį greitį. Nustatydamas hidraulinį srautą tam tikrai funkcijai, operatorius gali apriboti jo greitį, kuris yra naudingas, pavyzdžiui, kai reikia atsargiai iškirpti paskutinę lentą ant rėmo.

„Wood-Mizer“ medienos pjovimo linijos yra modernus ir išsamus technologinis sprendimas įmonėms, norinčioms padidinti efektyvumą ir automatizuoti gamybos procesus. Visos linijos gali būti lanksčiai sukonfigūruotos taip, kad atitiktų klientų poreikius, o pasaulinės klasės techninė priežiūra ir serviso apžiūros užtikrina sklandų įrangos veikimą.
Vidutinės ir didelės medienos apdirbimo įmonės kviečiamos bendradarbiauti su „Wood-Mizer“. „Wood-Mizer“ inžinierių komanda yra pasirengusi pasidalyti savo žiniomis ir patirtimi, kad padėtų jūsų verslui plėstis ir klestėti.

Kontaktai: Adamas Kubiakas, pramonės pardavimo vadybininkas, el. paštas: akubiak@woodmizer.pl***

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti