Naujienos

„Wood-Mizer“ galandimo staklės – įrangos apžvalga ir patarimai, kaip galąsti juostinius pjūklus

Thursday, July 8, 2021

„Wood-Mizer“ galandimo staklės – įrangos apžvalga ir patarimai, kaip galąsti juostinius pjūklus

Kad juostinės medienos pjovimo staklės efektyviai ir tiksliai pjautų medieną, juostinis pjūklas turi būti tinkamai paruoštas. Pjaunant net ir geriausias įrankis anksčiau ar vėliau atšimpa, ašmenys nebepjauna efektyviai, o dantys praranda tinkamą formą. Yra būdas grąžinti pjūklui savybę pjauti! Ašmenis būtina galąsti galandimo staklėmis. Po galandimo reikia padaryti dantų taką, kad pjūklas būtų paruoštas darbui.

„Wood-Mizer“ juostiniai pjūklai pasižymi dideliu našumu ir ilgaamžiškumu už prieinamą kainą. Be to, „Wood-Mizer“ siūlo daugybę prietaisų ir priedų juostiniams pjūklams prižiūrėti, pavyzdžiui, galandimo ir dantų tako reguliavimo stakles, kalibravimo prietaisus, CBN galandimo diskus ir mineralinę šlifavimo alyvą.

Vienas iš svarbių juostinių pjūklų priežiūros įrankių yra galandimo staklės, kuriomis atkuriamas pjūklo dantų aštrumas ir profilis. „Wood-Mizer“ siūlo kelias juostinių pjūklų galandimo stakles: biudžetines BMS250 ir pažangesnes BMS500 arba BMS600. Nors jų konstrukcija skiriasi, bet turi ir keletą bendrų bruožų: visose naudojami CBN profiliuoti šlifavimo diskai ir kampu pasukta galandimo galvutė, kad šlifavimo disko profilis geriau sutaptų su ašmenų profiliu.Juostinių pjūklų galandimo technologija CBN diskais

Geriausiems galandimo rezultatams pasiekti „Wood-Mizer“ naudoja galandimo CBN disku technologiją, diskas turi itin abrazyvią medžiagą – kubinę boro nitrido formą. CBN grūdeliai yra tokie pat kieti kaip kiečiausia medžiaga žemėje – deimantas. CBN diskai veikia daug geriau nei įprasti aliuminio oksido ar silicio karbido šlifavimo diskai, nes CBN paviršių galima naudoti ilgiau ir jis nesukelia pjūklo perkaitimo. CBN disko profilis tiksliai atitinka „Wood-Mizer“ juostinio pjūklo ašmenų dantų geometriją. „Wood-Mizer“ gamina įvairių dantų profilių pjūklus, o kiekvienam pjūklo profiliui yra atitinkamas CBN galandimo diskas. Netinkamai pasirinkus CBN diską galima jį pažeisti galandant, deformuoti ašmenų profilį ar net sulaužyti galvutę galandimo staklėse.

Galandimo staklėse CBN diskas aušinamas ir valomas mineraline alyva. „Wood-Mizer“ rekomenduoja naudoti techninės specifikacijos mineralinę alyvą ACP1 arba ACP2, kuri veiksmingai valo abrazyvinį disko paviršių ir aušina galandant įkaitusius paviršius. Tai padės ilgai naudoti CBN galandimo diską ir pasiekti geriausių rezultatų.


„Wood-Mizer“ galandimo staklės: konstrukcijos ypatybės

„Wood-Mizer“ juostinių pjūklų galandimo staklių asortimentas prasideda nuo BMS250 – aukštos kokybės automatinių diskų galandimo staklių, skirtų reguliariai diskų priežiūrai medienos apdirbimo įmonėse. BMS250 galandimo galvutė uždengta dangteliu, kad būtų apsaugotas vidinis mechanizmas. Elektros dėžutėje įrengtas valdymo skydelis. Galandimo stakles suka 0,18 kW (230 V) elektros variklis, kuris 127 mm galandimo diską suka iki 2700 sūk./min. greičiu. Jis galanda 25–50 mm pločio juostinius pjūklus maksimaliai efektyviai dėl tokių funkcijų kaip automatinis išjungimas ir reguliuojamas padavimo greitis. Staklėse yra dujinių atliekų išleidimo anga ir šepečiai alyvai nuo pjūklo valyti. Ašmenų įrengimas staklėse, taip pat šlifavimo gylio reguliavimo ir stūmiklio judėjimo procedūra paprasta ir nesudėtinga. Kad galandimo rezultatai būtų geriausi, „Wood-Mizer“ rekomenduoja pjūklą galąsti 2–3 ciklais, o tai paprastai trunka mažiau nei 4–5 minutes.

Kitos dvejos „Wood-Mizer“ galandimo staklės yra BMS500 ir BMS600. Jų konstrukcija atitinka didelio našumo lentpjūvių, kuriose juostinius pjūklus reikia galąsti nuolat, reikalavimus. Abiejuose modeliuose naudojamas 203 mm skersmens galandimo diskas, juose įrengtas 0,75 kW (400 V) elektros variklis, veikiantis 4280 sūk./min. greičiu. Siekiant padidinti efektyvumą, galandimo staklėse BMS500 ir BMS600 yra automatinis ašmenų nuvalymo įtaisas, automatinė dantų skaitiklio išjungimo funkcija ir patogus valdymo skydelis. Vienas 25–75 mm pločio juostinio pjūklo disko, kurio dantukų žingsnis 13–29 mm,galandimo ciklas paprastai trunka 3–4 minutes. BMS600 skiriasi nuo BMS500 efektyvesniu alyvos siurbliu, didesniu alyvos rezervuaru ir patobulintais alyvos purkštukais.

Juostinių pjūklų galandimo patarimai ir rekomendacijos  


Prieš pradėdami galąsti, įsitikinkite, kad paruošėte pjūklą ir galandimo stakles. Vadovaukitės šiomis rekomendacijomis:

1. Iš anksto nuvalykite nuo pjūklo dervą, pjuvenas, alyvą ar nešvarumus, kad procesas būtų kuo veiksmingesnis ir nesukeltų papildomo staklių nusidėvėjimo.
2. Prieš kiekvieną galandimo ciklą sureguliuokite galandimo gylį ir stūmiklio judesį
3. Naudokite CBN diskus, kurių profilis atitinka pjūklo danties profilį. Nebandykite keisti gamykloje nustatyto šlifavimo galvutės kampo. Reguliariai valykite CBN diską šepetėliu ir tirpikliu.
4. Naudokite mineralinę šlifavimo alyvą, kurios techninė specifikacija ACP-1 arba ACP-2, kad atvėsintumėte pjūklą ir neužsikimštų abrazyvinis CBN disko paviršius. Reguliariai keiskite alyvą ir naudokite išmetimo angą dujinėms atliekoms pašalinti, kad jų nebūtų galima įkvėpti.
5. Patikrinkite staklėse esančius peilių spaustuvus, patikrinkite stūmiklio, stumiančio peilius į priekį, būklę, išvalykite alyvos užpildymo purkštukus, pašalinkite metalo drožles nuo alyvoje sudrėkintų magnetų. Laiku patikrinkite ir pakeiskite visas judančias staklių dalis.
6. Galandimo stakles laikykite švarioje ir sausoje vietoje. Darbo pamainos pabaigoje išvalykite purvą, pjuvenas, drožles ir kitas šiukšles.
7. Svarbiausia saugumas! Dirbdami su juostiniais pjūklais mūvėkite pirštines, naudokite apsauginius akinius ir ausų kištukus, kad išvengtumėte kenksmingo triukšmo. Perskaitykite naudotojo vadovą ir laikykitės gamintojo nurodymų.

Laikydamiesi šių patarimų galite sklandžiai galąsti juostinius pjūklus „Wood-Mizer“ galandimo staklėmis ir pasiekti puikių rezultatų dirbdami su juostiniu pjūklu.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti