Naujienos

Virtuvinės pjaustymo lentelės. Kaip jas gamina Kanadoje?

Wednesday, July 17, 2019

Virtuvinės pjaustymo lentelės. Kaip jas gamina Kanadoje?

Įsikūrusi Cape Breton, Nova Scotia, įmonė „Larch Wood Canada“ gamina virtuvines lenteles iš skersinio pjovimo maumedžių medienos. Be nuostabaus atspalvio ir unikalaus medienos rašto, šios pjaustymo lentelės itin patvarios ir jų paviršius atsikuriantis.

Donas Bimišas, bendrovės „Larch Wood Canada“ vadovas, suprojektavo šį produktą ir pristatė rinkai 2005 m. Savo vaizdo interviu jis pasakoja apie pjaustymo lentelių gamybos proceso etapus.

Iš pradžių maumedžių rąstai supjaustomi „Wood-Mizer“ staklėmis LT40. Tada lentos kruopščiai sudedamos į stirtą ir gabenamos į džiovinimo kamerą. Baigus džiovinimo procesą medienos medžiaga perkeliama ant staklių, kuriomis supjaustomi skirtingo ilgio ruošiniai. Tada ruošiniai obliuojami iš visų keturių pusių obliavimo staklėmis ir perkeliamos ant daugiapjūklio, kuriuo medžiaga supjaustoma pagal reikiamus matmenis. Tačiau jo tikslumas nepakankamas ir todėl medžiaga perkeliama ant suleidimo staklių, kuriomis ruošiniai apdorojami iki idealių matmenų.

Tada medžiaga perkeliama į pirmo klijavimo presą. „Čia mūsų vaikinai jau atidžiai žiūri į ruošinių galus ir parenka juos tokiu būdu, kad galiausiai po skersinio pjovimo išeitų gražus paviršiaus raštas“, – pasakoja Donas Bimišas.

Kai klijavimo procesas baigtas, medžiaga paleidžiama per obliavimo stakles, kad nuo paviršiaus būtų pašalinti klijų likučiai ir būtų idealiai švaru. Toliau dirbama stalinių pjūklu. Juo medžiaga supjaustoma dviejų colių storio pagaliukais, kurie vėliau iš naujo suklijuojami, kad galiausiai išeitų paviršius, sudarytas iš skersinio pjovimo medienos dalių. Šis pusgaminis dar išmatuojamas storio matuokliu ir grubiai šlifuojamas. Pjaustymo lentelės galai suapvalinami ir palei jos paviršiaus kraštus išpjaunamas griovelis. Paskutiniame etape gatavas produktas padengiamas apsauginiu sluoksniu (du sluoksniai mineralinio aliejaus ir vienas sluoksnis vaško), supakuojamas ir išsiunčiamas klientams.

„Kai perkate tokią pjaustymo lentelę, galite tikėtis, kad ją naudodami patirsite ne tik malonumą. Ji taps jūsų virtuvėse dėmesio centru ir bus galima naudoti taip ilgai, kad net galėsite ją perduoti savo vaikams“, – tikina Donas Bimišas, „Larch Wood Canada“ vadovas.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti