Naujienos

Verslo idėja. Miesto medienos panaudojimas

Wednesday, April 20, 2022

Verslo idėja. Miesto medienos panaudojimas

„New York Heartwoods“ yra socialinė įmonė, valdoma kelių moterų Vorike, Niujorke. Įmonė buvo įkurta 2010 m., siekiant atkurti vietinių miškų gyvybingumą ir maksimaliai padidinti medienos atliekų vertę. Viena iš bendrovės steigėjų Megan Offner dalijasi savo vizija apie naujas rinkos nišas, atsirandančias dėl augančios miesto medienos ekonomikos.

„New York Heartwoods“ (NYH) savo veiklą pradėjo 2010 m., remdamasi „Wood-Mizer“ LT40 kilnojamųjų staklių su hidraulika funkcionalumu. Mūsų planas savarankiškai rinkti miesto medieną ir valdyti jos perdirbimą buvo sugalvotas, kai supratome, kiek medžių mieste išvirsta, žūsta ir iškertama.Pakartotiniai stiprūs uraganai ir kelios invazinių vabzdžių epidemijos sukėlė precedento neturinčias problemas mūsų miškams ir gyventojams, o išvirtusių ar žuvusių medžių pašalinimas yra didelė našta miesto ir žemės savininkų biudžetams. Sąvartynai stengiasi perdirbti vis didesnį medienos atliekų kiekį, ir tuo pačiu metu žmonėms reikia darbo vietų, o bendruomenės turi vystytis, kad taptų tvaresnės.

Apdorodami miesto medieną, vienu metu sprendžiame keletą svarbių problemų:
•    sumažiname medienos šalinimo išlaidas,
•    vertingas medžiagas nukreipiame iš bendrojo atliekų srauto,
•    sumažiname šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį,
•    skatiname vietinių medienos gaminių paklausą,
•    plečiame naują įdomią ekonomiką.

Ryšiai su visuomene yra labai svarbus tiek paklausos, tiek pasiūlos raktas Dėl kasmetinių uraganų ir vabzdžių kenkėjų turime daugiau rąstų, nei galime perdirbti. Savarankiškas rąstų paruošimas reikalauja daug darbo jėgos, todėl daugeliu atvejų mūsų mastais yra nepaprastai brangi. Bendradarbiaudami su rąstų pjovimo paslaugų įmonėmis, mes galime sumažinti rąstų transportavimo išlaidas iki nulio arba daugiausia iki benzino ir vairuotojo laiko kainos.

Be pjovėjų, kurie dirba ir su rąstais, ir su klientais, perkančiais medieną, taip pat yra žemės savininkai, agentūros, žemės trestai, Transporto ministerija, komunalinės paslaugos, savivaldybių žemės valdytojai ir vietos pareigūnai. Supratome, kad ypač svarbu bendradarbiauti su pastaraisiais, nes jie kontroliuoja, ką būtent daro samdomas pjovėjas su miesto medžiais. Kadangi dauguma miestų susiduria su didėjančiomis miesto paslaugų sąnaudomis, mažėjančiomis pajamomis, didėjančiomis šalinimo išlaidomis ir sumažėjusia sąvartynų erdve, rąstų nukreipimas iš šiukšlių srauto sukuria atliekų tvarkymo sprendimus ir sumažina šiukšlių išvalymo išlaidas po uragano. Išvirtę miesto medžiai gali būti naudojami parkų suolų, iškylų stalų, tvorų, grindų ir miesto pastatų spintelių medienai gaminti. Galimybė išspręsti vietines problemas naudojant miesto medieną, gali paskatinti sudaryti savivaldybių sutartis, kurios palaikys tiek rąstų tiekimą, tiek produkcijos paklausą.
Dirbdami su miesto mediena, mobiliosios juostinės staklės yra daug pranašesnės prieš dideles diskines medienos pjovimo stakles. Dėl to, kad mobiliąsias stakles galima nuvežti į objektus, galima išvengti logistinių problemų ir rąstų transportavimo ar šalinimo išlaidų.

Pavyzdžiui, po uragano „Sandy“ sąvartynai buvo užimti visu pajėgumu, todėl daugelyje Niujorko valstijos miestų buvo paskirstytos rąstų saugojimo aikštelės. Vietiniai pjovėjai buvo pakviesti pjauti rąstus ir nemokamai pasiimti tai, ko jiems reikia, tačiau net ir tokiu atveju sutvarkyti išvartas užtruko keletą mėnesių Pjaunant miesto medžius yra didelė tikimybė, kad metalo intarpai gali sugadinti pjūklą, ir taip rizikuoti yra per brangu, kai naudojamos komercinės cirkuliacinės staklės. Dėl metalo gali atbukti ar net sulūžti ašmenys, bet kadangi siauri juostiniai pjūklai yra nebrangūs ir juos lengva pagaląsti, šią riziką galima atpirkti tinkamai parengus rinkodarą, pavyzdžiui, pateikus medienos istoriją ir medienos savybes.

Miesto medžių šakos paprastai yra žemos ir jose yra metalo ar kitų pašalinių daiktų, sukuriančių įspūdingus kampus, spalvas ir tekstūras. Šios unikalios savybės, kartu su medžio istorija, yra įdomios amatininkams, gamintojams, interjero dizaineriams ir architektams, kad sukurtų pagal užsakymą pagamintus baldus, grindis ir kitus produktus. Dėl medžio istorijos dokumentavimo ir jo virtimo į gatavą produkciją nuotraukų pateikimo padidėja vertė, tokia medžiaga tampa prasmingesnė klientui. Kiekviena pramonės šaka naudoja medieną įvairiais lygiais, o tai lemia įvairias nišines rinkos galimybes.Didėjant mūsų gyventojų skaičiui, didėja ir miesto žemės plotai. Pasak „Journal of Forestry“, iki 2050 m. planuojama, kad urbanizuotų teritorijų plotas Jungtinėse Amerikos Valstijose padidės nuo 3,1 % 2000 m. iki 8,1 %, iš viso 392 400 km2, tai yra daugiau nei Montanos valstijos plotas. Tuo pačiu metu didės miesto medienos gamyba ir pardavimas, bus glaudesnė integracija į savivaldybių valdymo sistemas.

Daugiau informacijos: www.newyorkheartwods.comPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti