Naujienos

Mobiliosios staklės Prancūzijos kalnuose: pjovimas ištisus metus!

Wednesday, February 22, 2023

Mobiliosios staklės Prancūzijos kalnuose: pjovimas ištisus metus!

Su savo „Wood-Mizer“ LT70 mobiliosiomis staklėmis prancūzų pjovėjas Serge’as Jourdanas pjauna vietinę medieną dailidėms ir pagal užsakymus ir yra pasirengęs bet kuriuo metu padėti „Wood-Mizer“ staklių savininkams Aukštutinio Verdono slėnyje Beauvezer mieste.

„Mano vardas Serge’as Jourdanas. Dirbu su mobiliosiomis staklėmis Aukštutinio Verdono slėnyje Beauvezer mieste, Prancūzijos Alpėse. Kodėl pasirinkau LT70? Nes jas lengva transportuoti. Dirbu kalnuotose vietovėse, o važiuodamas kalnų perėjomis ir miško takais 2400 m aukštyje visada galiu su savimi vilkti mobiliąsias stakles. Ši mašina veikia ištisus metus, beveik kasdien!“

Serge’as su mediena dirba nuo 16 metų, kai pirmą kartą sudarė sutartį kaip medienos ruošėjas sezonui slėnyje. Jis visada norėjo dirbti miške, todėl baigė mokyklą ir tuo pačiu metu įgijo aukštesnio profesinio mokymo diplomą miškininkystės srityje. 1993 m. jis įkūrė savo medienos ruošimo ir medienos apdirbimo verslą, tačiau susidūręs su atlyginimų mažinimu, nusprendė išplėsti savo paslaugas ir medienos pjovimo srityje. „Šiek tiek padirbėjau vietinėje stacionarioje lentpjūvėje, tačiau greitai supratau, koks sudėtingas ir nelankstus šis verslas yra klientų atžvilgiu. Todėl 2000 m tapau pirmuoju mobiliuoju pjovėju mūsų rajone, o mano klientų ratas nuolat auga“, – sako Serge’as Jourdanas.

Serge’as buvo darbo su mobiliosiomis staklėmis Aukštutinio Verdono slėnyje pradininkas, ir jam reikėjo įtikinti vietinius gyventojus dėl jų medienos tikrosios vertės. Dešimtmečius žmonės tikėjo, kad vietinė mediena nėra pakankamai gera namams statyti, nors kai kuriems seniems kaimo namams slėnyje jau yra 300 metų ir jie vis dar atrodo gana tvirti. „Šiandien tai nebėra problema“, – sako Serge’as. „Visus mano klientus galima suskirstyti į dvi grupes: vieni ateina į mano sandėlį ir ieško aukštos kokybės vietinio maumedžio, kiti užsisako mobilų pjovimą tose vietose, kur kitos lentpjūvės tiesiog negali patekti.“Medienos pjovimas kalnuose

Serge’o sėkmė nebūtų buvusi įmanoma be efektyvios, patikimos ir, svarbiausia, mobiliosios medienos pjovimo įrangos. Mobiliosios staklės LT70 yra antroji „Wood-Mizer“ mašina, priklausanti Serge’ui. Savo medienos pjovimo verslą su naudotomis LT40 staklėmis jis pradėjo 2000 m. ir, išdirbęs apie 6 800 valandų, jas pardavė. „Man reikėjo pakeisti savo senąsias LT40 stakles didesnėmis. LT40 ir LT70 pjovimo skersmenys vienodi, tačiau su LT70 galiu dirbti daug greičiau. Pasirinkau LT70, nes prisiminiau savo LT40 kaip patikimas stakles, kurias buvo lengva naudoti ir prižiūrėti ir kuriose buvo tik kelios susidėvėjusios dalys, jas reikėjo reguliariai keisti.“

„Wood-Mizer“ LT70 yra patikimos juostinės staklės, atliekančios medienos pjovimo kalnuose užduotis. „Kai esu kliento teritorijoje kalnuose, galiu dirbti su savo LT70 net lyjant lietui. Kartais staklių montavimas ant nelygaus ir drėgno dirvožemio gali užtrukti gana ilgai, tačiau galų gale aš visada atlieku savo darbą“, – sako Serge’as. „Rekomenduočiau LT70 kitiems pjovėjams, nes šia mašina lengva naudotis ir transportuoti, ypač su M dydžio (6,5 m ilgio) stovu, kuris yra geriausias pasirinkimas sudėtingoms kalnų perėjoms ir miško takams.“

„Prisimenu vieną pjovėją, kuris savo klientams gamino ilgas stogo sijas, jas gabeno kariuomenės sunkvežimiu. Vieną dieną jis man paskambino ir paprašė padėti jam patekti pas kai kuriuos savo klientus, nes buvo įstrigęs kelyje po to, kai jau pravažiavo sunkias trasas ir keletą kalnų perėjų. Pasiekti šiuos klientus jam prireikė daugiau nei 3 valandų, o kelionė mano automobiliu su LT70 priekaboje užtruko tik 1 valandą. Džiaugiausi galėdamas jam padėti!“


Geriausia investicija į „Wood-Mizer“ įrangą

Be mobiliųjų staklių LT70, Serge’ui priklauso ir kita „Wood-Mizer“ įranga, todėl jis tampa vis labiau nepriklausomu verslininku. Be staklių, jis įsigijo stovo ilgiklius, leidžiančius jam pjauti iki 12 m ilgio rąstus. Serge’o dirbtuvėse taip pat yra „Wood-Mizer“ ašmenų priežiūros įranga: dvejos galandimo staklės, reguliavimo staklės ir keturpusės obliavimo ir frezavimo staklės gataviems medienos gaminiams gaminti. Be to, yra medienos džiovintuvas.

„Keturpusių obliavimo ir frezavimo staklių ir džiovintuvo derinys pasirodė esąs pelninga investicija“, – aiškina Serge’as. „Supjovus rąstus į medienos ruošinius visada lieka lentos. Šių lentų parduoti urmu neišeina, todėl pagalvojau apie tai, kad reiktų medieną džiovinti ir parduoti kaip gatavus medienos gaminius. Aš nusipirkau džiovinimo kamerą, kurią sudaro 6 metrų konteineris su termoreguliacija ir obliavimo bei frezavimo staklėmis, kad dailylentes būtų galima gaminti iš maumedžio, grindų lentas ir plačius konstrukcinius elementus karkasinei statybai.“

Juostiniai pjūklai visų rūšių medienai

Prieš įsigydamas mobiliąsias stakles „Wood-Mizer“, Serge’as kurį laiką dirbo vietinėje stacionarioje lentpjūvėje ir įgijo daug pjovimo įrankių priežiūros patirties. „Visada pats galąsdavau. Prieš įsigydamas mobiliąsias stakles, išklausiau pagreitintą didelių vertikalių juostinių staklių galandimo kursą. Ši patirtis labai pravertė, kai reikėjo galąsti ašmenis savo paties „Wood-Mizer“ staklėms.

Jo dirbtuvėse yra dvi galandimo mašinos: viena skirta 10/30 dantų profiliui, kurį Serge’as naudoja dažniausiai, o kita – su keičiamu CBN disku 13/29 arba 4/32 profiliui, priklausomai nuo pjaunamos medienos rūšies. Serge’as visada su savimi gabenasi visų trijų danties profilio variantų ašmenis. Profilį 4/32 jis naudoja sausai ir lapuočių medienai pjauti ir profilį 13/29 minkštai pušies ar maumedžio medienai. „Turiu dviejų tipų ašmenis su 10/30 profiliu – ašmenis su dantų taku ir ašmenis su stelito galiukais. Jei nesu tikras, ar rąste nėra vinių ar metalo, naudoju įprastus 10/30 ašmenis su dantų taku. Jei rąstas yra iš patikimo šaltinio, o tai reiškia, kad žinau, kad viduje jis švarus, naudoju stelitinį pjūklą“, – aiškina Serge’as.

Žinodamas, kurie ašmenys geriausiai tinka tam tikros rūšies medienai pjauti, Serge’as gali apdoroti įvairių rūšių medieną Aukštutinio Verdono slėnyje. Žemumose auga šiek tiek paprastųjų pušų, o aukščiau – daugiau maumedžių – pastaroji veislė Serge’o mėgstamiausia. Toliau palei slėnį auga Alepo pušys, kurios dabar tampa vis populiaresnės statybose. Palei upę taip pat auga lapuočiai, tokie kaip ąžuolai ir uosiai. Netoli Mont-Ventoux galima aptikti retų rūšių: kiparisų ir kedrų. „Per pastaruosius 22 metus esu pjovęs beveik visas medienos rūšis, net ir tas, kurios Prancūzijoje neauga. Mačiau rusišką alyvuogę, Judo medį, buksmedį, kriaušę ir abrikosą... su savo LT70 staklėmis ir atitinkamais „Wood-Mizer“ ašmenimis galiu pjauti bet kokią medieną!“  – tvirtina Serge’as.
„Wood-Mizer“ skuba į pagalbą


Serge’as Jourdanas užsitarnavo savo reputaciją slėnyje ne tik tiekdamas aukštos kokybės medieną vietiniams dailidėms ar pagal sutartis pjaudamas sunkiai pasiekiamose kalnų vietovėse, bet ir suteikdamas kitiems „Wood-Mizer“ staklių savininkams geriausias įmanomas palaikymo paslaugas. Be sėkmingo savo medienos pjovimo verslo valdymo, jis taip pat yra „Wood-Mizer“ atstovas daugiau nei 22 metus. Jo pareigos apima techninės pagalbos teikimą, remonto darbų atlikimą, naujų lentpjūvių įrangos naudotojų mokymą ir „Wood-Mizer“ staklių pristatymą vietinėse parodose.

„Stengiuosi kuo labiau atsižvelgti į savo klientų poreikius. Suprantu, ką reiškia, kai lapkritį esi kalnuose, turi užsakymą pjauti ir kiekvieną dieną iškrenta 50–60 cm sniego. Be atsarginės dalies, kuri skubiai reikalinga sulūžusiai hidraulikos sistemai, ilgai neišsilaikysi. Todėl visada esu pasirengęs padėti“, – aiškina Serge’as.

***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti