Naujienos

Meskitų namelis ant medžio Arizonoje, JAV

Thursday, June 23, 2022

Meskitų namelis ant medžio Arizonoje, JAV

Pietų Arizonos dykumos kraštovaizdyje vyrauja meskitų medžiai. Šie netaisyklingos formos krūminiai augalai yra labai ištvermingi ir gerai prisitaikę prie atšiauraus sausringo klimato. Iš prigimties netobula, tanki Sonoros dykumos aksominio meskitų medžio mediena įkvėpė Artūrą ir Valeriją Floresus prieš 20 metų įkurti įmonę „Tumacacori Mesquite Sawmill“ Tumakorio mieste, Arizonoje. „[Dabar] esame žinomi kaip seniausias ir didžiausias meskitų medienos gaminių tiekėjas Arizonoje“, – sako Artūras.

Kai vietinis rančos savininkas nusprendė pastatyti namelį medyje savo anūkėms, Artūras ir Valerija pasiūlė jo statybai naudoti meskitų medieną. Šiai porai nėra svetima kurti unikalius gaminius iš meskitų medienos, jie žino, kokius apdirbimo būdus istorijoje naudojo Amerikos indėnai, tačiau šio medžio namelio idėja pasirodė esanti visiškai nauja. „Galimybė naudoti meskitų medieną pakėlė projektą į visai kitą lygį... tiksliau, dvidešimt pėdų virš žemės!“, – juokiasi Artūras.Projekte naudojama ne tik unikali meskitų mediena, bet ir lauko terasa su įspūdingu vaizdu į dykumos kalnų kraštovaizdį, o interjere įrengta svetainė ir mansardinis miegamasis su vandentiekiu ir elektra.

Visa mediena buvo pagaminta mobiliosiomis „Wood-Mizer“ medienos pjovimo staklėmis LT40. Grindų sijoms, stogui ir pagrindinei laikančiajai namelio konstrukcijai buvo pasirinkta sena Duglaso eglė, gauta nugriovus prieškarinį tvartą Kanadoje. „Pjauti Duglaso eglę nėra itin sudėtinga. Tai užtruko apie savaitę“, – sako Artūras.


Visai kas kita – pjauti aksominį meskitą Sonoros dykumoje. Ši mediena buvo naudojama dailylentėms, laiptų pakopoms ir laiptų turėklams. „Rančos savininkas iškirto meskitų mišką, kad padidintų ganyklų plotą“, – aiškina Artūras. Kadangi meskitų medieną sunkiau apdirbti, ją išpjauti pagal reikalavimus užtruko apie 10 savaičių.

Net ir turint tinkamą įrankį, pjauti meskitą nėra lengva. „Mums pasisekė nupjauti keturias plokštes, kol prireikė naujo peilio!“ – sako Artūras.Baigtas statyti meskitinis namas yra maždaug 6 metrų aukštyje virš žemės, o jo plotas po stogu yra apie 65 kvadratiniai metrai. „Labai didžiuojamės šiuo unikaliu projektu. Visi, kurie mato meskitinį namelį medyje, sako, kad jis ypatingas ir nepanašus į nieką kitą pietų Arizonoje“, – dalijasi Artūras.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti