Naujienos

Mediniai žaisliniai automobiliai, skirti „Operation Christmas Child“

Wednesday, December 8, 2021

Mediniai žaisliniai automobiliai, skirti „Operation Christmas Child“

Publikuota leidus Samaritan's Purse, International Relief Ministry

Daugiau nei prieš pusę amžiaus Postemų šeima iš Vakarų Mičigano nusipirko 10 akrų miško. Šiandien aplink gražų namą, kurį pats Kenas Postema pastatė, auga aukštos baltosios pušys, klevai ir hibridinės tuopos.

„Šias hibridines tuopas pasodinau prieš 30–35 metus, – sako Kenas. – Tačiau iki praėjusių metų nesuvokiau, kodėl jas sodinau.“

Praėjusiais metais Kenas pagamino 10 000 žaislinių medinių automobilių – visus iš savo hibridinių tuopų ir baltųjų pušų. Galite paklausti – kodėl tiek daug? Žinoma, dėl „Operation Christmas Child“! 2021 m. Kenas Postema jau sukūrė dvigubai daugiau – 20 000 žaislinių medinių automobilių.Operation Christmas Child“ (liet. „Operacija „Kalėdų vaikas“) yra labdaros projektas, pradėtas vykdyti Jungtinėje Karalystėje 1990 m., o po trejų metų sujungtas su „Samaritan's Purse International“. Projekto idėja – siųsti kalėdines dovanas vaikams, nukentėjusiems nuo karo, skurdo, stichinių nelaimių, bado ir ligų. Kiekvieną lapkritį, Nacionalinės rinkliavos savaitės metu, žmonės aukoja ir renka žaislus, higienos reikmenis, mokyklines prekes ir pakuoja juos į batų dėžės dydžio dėžes, kad galėtų išsiųsti šias paprastas dovanas vaikams.

69 metų Kenas, buvęs knygų leidėjas, išėjęs į pensiją, visą gyvenimą aistringai užsiima medienos apdirbimu ir kitais kūrybiniais darbais. Paauglystėje jis suprojektavo gokartą ir elektrinį dviratį, o medienos apdirbimo mokėsi iš savo tėvo, baldų gamintojo.

„Visada stebėjau, kaip dirba mano tėvas, ir jis pasidalijo su manimi daugybe paslapčių, būdų ir tiesiog idėjų, kaip dirbti“, – sakė Kenas. Dabar jo 91 metų tėvas Robertas padeda montuoti Keno konstruojamų žaislinių automobilių ašis ir ratus. Nuo balandžio mėn. jis padėjo surinkti daugiau kaip 17 000 automobilių, vidutiniškai apie 100 per dieną. „Atrodo, kad šis projektas jam suteikė naują gyvenimą, – dalijasi mintimis Kenas. – Jis džiaugiasi, kad žino, kur šie automobiliai keliaus ir kokia šio projekto esmė.“
Kaip viskas prasidėjo

Prieš trejus metus Kenas mažai ką žinojo apie „Operation Christmas Child“. Tačiau kai draugas pakvietė Keną ir jo žmoną Laurą į dovanų pakavimo vakarėlį, jie užsidegė entuziazmu ir suprato, kad, turėdamas medžio apdirbimo įgūdžių, Kenas galėtų sukurti unikalių daiktų „Operation Christmas Child“. Tačiau kokie turėtų būti šie elementai?

Į pensiją išėjusi mokytoja Laura padėjo pakuoti batų dėžes, kai mokytojavo alternatyvioje vidurinėje mokykloje. Ji prisimena, kokią įtaką tai padarė jos mokiniams. „Mano mokiniai buvo iš įvairių visuomenės sluoksnių, – prisimena Laura. – Kai kurių žmonių vaikystė buvo labai sunki. Tačiau galimybė pripildyti batų dėžes dovanų jiems buvo tarsi išeitis. Jie žinojo, kaip svarbu būti mylimiems. Tai buvo nepakartojama!“Tėčio kalėdinės dirbtuvės

2020 m. pradžioje Kenas pradėjo gaminti žaislinius automobilius savo tvarte, kurį anūkai greitai pavadino „Tėčio Kalėdų dirbtuvės“.

„Pradedame nuo miške nuvirtusio medžio. Tada rąstą padėjome ant medienos pjovimo staklių ir supjaustėme į keturias dalis. Šiai medienai išdžiūti ore reikia mažiausiai šešių mėnesių, – aiškina Kenas. –

Po to ruošiniai iš keturių pusių apdorojami obliavimo ir frezavimo staklėmis, taip gaunamas automobilio profilis. Tada ruošiniai paduodami į įstrižinį pjūklą, kuris pjauna atskirus staklių korpusus. Šiuos lukštus siunčiame į betono maišyklę, pripildytą šlifavimo kempinių. Po penkiolikos minučių visos mašinos lygiai nušlifuojamos. Tuomet gręžimas atliekamas pagal užsakymą sukonstruotu ašies grąžtu, kuris per valandą gali padaryti skyles 1 000 transporto priemonių.“

Išgręžęs skyles ašiai, Kenas kviečia pagalbininkus. Be tėvo, į žaidimą įsitraukia septyni Keno anūkai ir keli kaimynai. Kiekvienam iš jų jis duoda po 100 automobilių, 400 šimtų ratų ir 400 ašies kaiščių.

Surinkus automobilius, jie panardinami į mineralinę alyvą, kuri apsaugo žaislus nuo įbrėžimų ir nešvarumų.

Dauguma Keno pagamintų automobilių keliauja į įvairius „Operation Christmas Child“ centrus, kur jie sudedami į batų dėžes ir išvežami Pietų Amerikos, Rytų Europos, Afrikos ir Ramiojo vandenyno šalių vaikams.

„Šis projektas – puiki galimybė man ir mano šeimai padėti kitiems. Ne mažiau svarbu ir tai, kad mano draugai ir šeima patiria malonumą dalyvaudami šiame projekte. Visusmus, pradedant anūkais ir baigiant mano 90-mečiu tėvu, kuris atrado naują gyvenimo tikslą, šis projektas palietė labiau, nei tikėjomės“, – sako Kenas.

Kenas jau renka automobilius kitų metų „batų dėžių“ sezonui. „Tikiuosi, kad ir kiti medienos meistrai įsitrauks, kad galėtume pagaminti milijoną žaislų, kurių kiekvienas būtų meilės vaikams išraiška.“

Skaitykite daugiau apie operaciją „Operation Chistmas Child“:
https://www.samaritanspurse.org/what-we-do/operation-christmas-child/

***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti