Naujienos

Wednesday, November 17, 2021

Medienos apdirbimo studijos ŠvedijojeKiekvieną kartą, kai švedų verslininkas Davidas Virénas įjungia obliavimo stakles, jam atrodo, kad tuoj sužinos ką nors naujo apie medieną. „Man tai daugiau nei tik darbas“, – aiškina jis. „Tai mokymosi procesas, kuris yra labai smagus.“

„Geriausias dalykas dirbant su mediena yra tai, kad niekada nenustoji mokytis. Visada iškyla klausimų, net jei dirbate daug metų ir turite daug patirties. Tarkime, kad susikuriate individualų profilį pagal užsakymą. Niekada iš anksto nežinote, kaip viskas pavyks. Ir kai galiausiai išeina taip, kaip buvo sugalvota, iš tiesų įgyvendinate savo sumanymą. Tai neįtikėtinas jausmas!“ – prisipažįsta Davidas.
Jo įmonė „woodab“ iš Torsakerio, mažo kaimelio Gestriklando provincijoje centrinėje Švedijoje, yra nedidelė šeimos įmonė, kurioje dirba tik du darbuotojai: tėvas ir sūnus. „Mūsų atsakomybės pasiskirstymas yra labai paprastas. Mano tėvas yra LT70 juostinio pjūklo operatorius, o aš – HR115 horizontalaus juostinio pjūklo operatorius ir MP360 keturpusio obliavimo ir frezavimo staklių operatorius“, – sako Davidas. „Naudodami LT70 skaldome rąstus ir ruošiame medieną tolesniam apdorojimui HR115 ir MP360 staklėmis. Mes patys gaminame medieną, kad galėtume įgyvendinti klientų projektus.

Aistrą medienos apdirbimui Davidas paveldėjo iš savo tėvo Larso, kuris pradėjo dirbti su juostinėmis „Wood-Mizer“ staklėmis LT40. Larsas yra patyręs pjovėjas, turintis 25 metų darbo patirtį. Dabar jis pjauna pažangesnėmis staklėmis LT70 ir prisipažįsta, kad labiausiai savo darbe vertina artumą gamtai ir gryną orą, nors jo striukė nuolat padengta pjuvenomis, o rankos didžiąją dienos dalį yra lipnios nuo dervos.

Prieš kelerius metus Larsas pakeitė savo senas stakles LT40 į greitesnes ir našesnes LT70. Jis pripažįsta, kad su naujomis staklėmis LT70 dirbti smagiau: jos pjauna patogiau, greičiau ir tiksliau. Ankstesnės staklės LT40 buvo patikimos ir leido Larsui ilgą laiką sėkmingai užsiimti medienos pjovimo verslu. „Mano tėvas nusipirko LT40, kad galėtų dirbti mūsų miške. Tačiau jis sulaukė tiek daug prašymų ir užsakymų, kad galiausiai nusprendė lentpjūvę naudoti komerciniais tikslais ir parduoti paruoštą medieną vietos klientams. Su LT40 jis turėjo nuolatinį darbo krūvį“, – sako Davidas. „Dėl didėjančios medienos paklausos mano tėvas nusprendė pereiti prie galingesnių staklių LT70. Šios staklės turi hidraulinio stovo funkciją, automatinę lentos storio kontrolę, didesnę galią ir pjovimo greitį. Taigi perėjimas prie LT70 visiškai pasiteisino.

Davidas su mediena pradėjo dirbti 1998 m. Jis pradėjo dirbti didelių obliavimo staklių operatoriumi. 2019 m. nusprendė tapti verslininku ir atidarė savo medienos apdirbimo įmonę, kurioje dirbo kartu su tėvu. „Idėja – apdoroti tėvo staklėmis HR115 ir MP360 pagamintą medieną ir iš jos gaminti galutinius medienos gaminius“, – sako Davidui.

Tačiau pirmieji keli mėnesiai Davidui nebuvo lengvi. „Svarbiausias dalykas pradedant savo verslą buvo iššokti iš senojo gyvenimo su nuolatiniu atlyginimu į įtemptą nuosavos įmonės valdymo pasaulį. Man buvo nelengva pereiti į kitą darbą“, – sako Davidas.
„Šiandien vadovauti verslui daug lengviau, nes išmokau dirbti su „Wood-Mizer“ staklėmis.

„Svarbiausias dalykas mums išlieka LT70! Greitis, tvirtumas, tikslumas, paprastas naudojimas, elektroninis valdiklis, paprastas valdymas – visa tai atitinka mūsų tikslus“, – sako Davidas.

Kai mediena paruošta, Davidas ją supjausto HR115 skaldymo staklėmis. „Šį automobilį pasirinkau norėdamas sutaupyti tėvo laiko. Dabar jam nereikia gaminti lentų juostiniu pjūklu. Jis pjauna didelius rąstus į siją arba medieną, skirtą toliau skaldyti su HR115. Tai labai padidina gamybos efektyvumą“, – aiškina Davidas. Paskutiniame etape Davidas galutinį gaminį gamina MP360 obliavimo ir formavimo staklėmis. „Kaip matote, turime nedidelę gamybos liniją su trimis „Wood-Mizer“ staklėmis. Pradedame nuo rąstų pjovimo – tai mano tėvo darbas, tada horizontaliuoju pjūklu ruošiu mažas lentas ir lentjuostes, o galiausiai MP360 staklėmis gaminu galutinius gaminius, pavyzdžiui, grindjuostes, dailylentes ir grindų lentas“, – sako Davidas.

Švedijoje medienos pramonė užima svarbią vietą ekonomikoje. Du trečdalius teritorijos užima miškai, o švedai turi senas medienos apdirbimo tradicijas. Keliaudami po šalį pamatysite medinius namus ir pastatus, gražiai pasislėpusius miške arba ant ežero kranto. Šiems nuostabiems statiniams reikia gamtai ir žmonėms palankios, lengvai prieinamos ir palyginti lengvai naudojamos statybinės medžiagos.„Be įprastų statybinių medžiagų užsakymų, klientai manęs prašo paruošti medienos jų namams ir pastatams restauruoti. Jiems reikia specialių profilių lentų ir plokščių, kad būtų išlaikytas originalus namų stilius“, – aiškina Davidas. „Restauravimo verslas yra didžiulis. Žmonės nenori išmesti senos medienos kaip atliekų. Jie nori, kad jų namai išlaikytų pirminę išvaizdą. Naudodamas MP360 galiu pasiūlyti savo klientams daug įvairių medienos apdirbimo profilių. Tokių nestandartinių darbų paklausa nuolat auga.

Davidas ir jo tėvas pasikliauja vietinio „Wood-Mizer“ platintojo, bendrovės „Mekwood AB“, paslaugomis. „Tai puiki paslauga ir parama. Gerai, kad turime vietinį atstovą Kjellą Larssoną, kuriam galima bet kada paskambinti, nes dirbant lentpjūvėje visada gali prireikti atsarginių dalių, alyvos, peilių ar tiesiog techninio patarimo. Labai svarbus greitas aptarnavimas ir bendravimas“, – sako Davidas.

„Norėčiau atnaujinti savo obliavimo ir frezavimo stakles į MP365 versiją su penkiais velenais, kad galėčiau gaminti dar sudėtingesnius profilius vienu važiavimu per stakles. Naudodami MP365 galėsime atlikti dar sudėtingesnius užsakymus savo klientams!“ – sako Davidas Virénas.
Skaityti daugiau https://www.instagram.com/wood_ab79/

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti