Naujienos

LT40 medienos pjovimo staklių istorija: juostinių pjūklų ir kreipiamųjų ašmenų sistemos modernizavimas

Thursday, June 2, 2022

LT40 medienos pjovimo staklių istorija: juostinių pjūklų ir kreipiamųjų ašmenų sistemos modernizavimas

Devintojo dešimtmečio pabaigoje Lenkijos lentpjūvių pramonė daugiausia valdė stakles su sunkiais rėmais ir storais, plačiais pjūklais, kurie ribojo medienos gamybą. Proveržis įvyko Dešimtojo dešimtmečio pradžioje, kai pasirodė „Wood-Mizer“ LT40 juostinių pjūklų staklės, kurios leido lengvai, efektyviai ir mobiliai pjauti rąstus. Revoliucinės buvo ne tik staklės, bet ir plonas siauras juostinis pjūklas, didinantis pjovimo efektyvumą, nes susidaro mažiau atliekų.Inovatyvūs „Wood-Mizer“ juostiniai pjūklai


Dešimtojo dešimtmečio pradžioje „Wood-Mizer“ juostiniai pjūklai lentpjūvių pramonėje sukėlė furorą, nes jie buvo patvarūs ir užtikrino pjovimo tikslumą. „Wood-Mizer“ ašmenys buvo pagaminti iš plonos ir siauros plieninės juostos, ir tuo metu buvo siūlomi tik su vienu danties profiliu – šiuolaikinio 10/30 profilio analogu, su plokščiu sinusu, lygiagrečiu su ašmenų užpakaline dalimi, ir santykinai trumpais dantimis. Jų efektyvumas viršijo įprastas storas juostas, naudojamas tuo metu populiariose rėminėse staklėse. „Kai tik pradėjome pjauti kliento vietoje, visas rajonas suplūdo pažiūrėti, kaip naujosios LT40 staklės pjauna masyvius ąžuolo rąstus, – prisimena „Wood-Mizer“ klientų aptarnavimo vadovas Dariušas Kujava. – Žmonės netikėjo, kad staklių stovas gali atlaikyti 90 cm skersmens rąsto svorį, o plona juostelė gali greitai ir tiksliai jį pjauti“, – pridūrė jis.

LT40 staklės su siauro diržo pjūklu leido pagaminti daug daugiau lentų, nei klientai tikėjosi. Senose rėminėse staklėse rąstų pjovimas į medienos ruošinius toli gražu nebuvo tikslus ir neefektyvus: „Jūs paduodavote rąstą į stakles, ir jei pasisekė, išeidavo keletas lentų, likusi dalis buvo atliekos.“ „Wood-Mizer“ juostiniai pjūklai pjausto tiksliau ir dar sutaupo medienos. Operatorius galėjo įvertinti medžiagos kokybę po pirmojo pjūvio, tada apversti rąstą į kitą pusę ir nupjauti kitą kraštą. Tai leido kontroliuoti kokybę ir priimti sprendimus dėl rąsto pjovimo geriausiu įmanomu būdu. Be to, „Wood-Mizer“ LT40 staklės su siaurais ašmenimis sunaudojo mažiau benzino ar elektros energijos, taip sutaupydavo savininko pinigų ir sumažindavo aplinkos taršą.
Kiekvienas naujas savininkas, paėmęs savo LT40 iš gamyklos, taip pat gavo visą reikalingą įrangą, reikalingą juostiniam pjūklui, ir dviejų dienų mokymo kursą, kaip valdyti ir prižiūrėti stakles, kaip galąsti juostinius pjūklus ir padaryti dantų taką. Tuo metu juostiniai pjūklai reikalavo daugiau žinių ir įgūdžių iš vartotojo, kad būtų galima efektyviai pjauti įvairių rūšių medieną. Buvo tik vienas danties profilis, todėl operatorius turėjo išmokti keisti danties sinusus galandimo metu ir tinkamai nustatyti dantis pagal konkrečią medienos rūšį.Šiandien juostinių pjūklų operatoriai naudoja galandimo įrankį su CBN technologija, kuri apima galandimo ratus, skirtus aštrinti tik vieną danties profilį. Naudodamas specialų CBN apskritimą, kurio forma atitinka ašmenų profilį, operatorius gali greitai ir tiksliai galąsti pjūklą. Anksčiau, norėdamas galąsti ašmenis, operatorius pirmiausia turėjo formuoti galandimo akmenį. „Planuojant pjauti tuopą, reikėjo teisingai išgaląsti ašmenis, tai yra padaryti gilesnį sinusą ir aukštesnį dantį. Reikėjo suteikti formą paprastam galandimo akmeniui su specialiu reguliavimo įrankiu. Ąžuolui procesas buvo visiškai kitoks, nes dantis turėtų būti trumpesnis, o sinusai seklūs“, – aiškina Robertas Fretas, patyręs „Wood-Mizer“ paslaugų specialistas. – Tuo metu galandytojo darbas buvo sunkus amatas.“
Vėlesniais metais, atsižvelgiant į rinkos poreikius, pjūklų asortimentas buvo papildytas vis daugiau skirtingų profilių. Tai buvo profiliai, skirti pjauti tam tikrus kietmedžius, spygliuočius, egzotinę medieną, sušąlusią medieną ir kt. Taip pat pasirodė populiarus 10/30 profilis (pradėtas 1996 m.), kurio gilesnis sinusas ir aukštesnis dantis. 2000 m. ašmenų priežiūros įrangos asortimentas buvo išplėstas CBN galandimo diskais, kad ašmenys būtų greitai ir efektyviai galandami.

„Wood-Mizer“ juostinių pjūklų gamybos pradžia gamykloje Lenkijoje prasidėjo dešimtajame dešimtmetyje, kai plieninė juosta atkeliavo iš Jungtinių Amerikos Valstijų, tada dantys buvo presuojami, juosta buvo suvirinama į žiedą ir galandama iki reikiamo lygio. Šiuo metu „Wood-Mizer“ tiekia lentpjūvių pramonei platų juostinių pjūklų asortimentą, pagamintą iš aukštos kokybės Europos plieno, naudojant aukštųjų technologijų procesus. Originali „Wood-Mizer“ staklių juosta klientui pristatoma tik tada, kai išlaiko apie 100 skirtingų kokybės kontrolės bandymų gamyboje.Itin našus ašmenų kreipiklio mechanizmas

Šiuolaikinės staklės LT40 pjovimo galvutė išsaugojo daug originalių sprendimų, pavyzdžiui, vieną dviejų kolonų stiebą, būdingas apvalias pjūklo korpuso puses ir pjūklo kreipiamąją sistemą. „Šiai sistemai buvo atlikta tik keletas nedidelių atnaujinimų, nes ji jau buvo tiksli pirmosiose LT40 staklėse“, – aiškina Dariušas Kujava. Patobulinimaibuvo padaryti dėl besikeičiančių saugos taisyklių ir siekiant pagerinti ergonomiką.

Pjūklo kreiptuvo sistema yra mechanizmas, kurį sudaro ašmenų, ritinių, įtempiklio ir valymo sistemos kreipiamoji ranka. Kaip alternatyva, jis gali būti aprūpintas žievės šalinimo mechanizmu, kad padidintų ašmenų naudojimo laiką. Ašmenų kreipiamoji sistema yra atsakinga už ašmenų stabilumą pjaunant.
Šiuo metu LT40 staklėse yra elektra valdoma kreipiamoji svirtis (12 V DC), sumontuota ant keturių ritinėlių (2 viršutiniai pavaros ritinėliai ir du apatiniai pasyvūs volai). Iš centrinio skydelio operatorius gali patikrinti, kiek išilgai svirtis yra išplėsta, sureguliuodamas ją pagal medžiagos plotį.

Senajame ašmenų įtempimo mechanizme buvo naudojamos spyruoklės ir varžtai. 1991 m. šis dizainas buvo atnaujintas į hidraulinį mechanizmą, kuris vis dar naudojamas šiandien, tačiau slėgio matuoklis dabar turi spalvų skalę. Ašmenų įtempimas turi įtakos pagamintos medžiagos kokybei ir pjūklo naudojimo laikui. Teisingi diržo įtempimo parametrai nurodomi etiketėje šalia manometro ir LT40 staklių naudotojo vadove.Pirmųjų LT40 staklių ašmenų valymo mechanizmas buvo paprastas ir naudojo gravitaciją. Iš vandens rezervuaro, sumontuoto ant stiebo, vanduo nutekėdavo ant pjūklo. „Anksčiau, prieš įjungdami stakles, turėjote atidaryti čiaupą, kad vanduo pradėtų lašėti ant ašmenų“, – prisimena Dariušas Kujava. Šiandien LT40 gali būti aprūpintos standartiniu valymo mechanizmu su solenoidiniu vožtuvu arba pasirenkamuoju mechanizmu „LubeMizer“ (sukurtas 2003 m.). Elektrinis vožtuvas automatiškai įjungia vandens tiekimą, kai pjūklas paleidžiamas, o tai padeda taupyti vandenį. „LubeMizer“ yra veiksmingas mechanizmas, kuris išleidžia suslėgtojo vandens srautą per purkštukus, esančius virš ašmenų ir po jais. „LubeMizer“ gali veikti dviem režimais – pastoviu ir pulsuojančiu, valančiu ir vėsinančiu ašmenis iš vienos ar dviejų pusių, o tai ypač svarbu pjaustant medžio masyvą. Valymo mechanizmas ne tik išvalo ir atvėsina ašmenis, bet ir sumažina trintį, pašalindamas organines medžiagas (dervą ir medienos sultis) nuo pjūklo paviršiaus.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti