Naujienos

Kodėl plyšta juostiniai pjūklai

Wednesday, October 6, 2021

Kodėl plyšta juostiniai pjūklai

Aštuonios pagrindinės ankstyvo juostinio pjūklo nutrūkimo priežastys, į kurias reikia atkreipti dėmesį dirbant su medienos pjovimo staklėmis.

Kiek valandų turi išdirbti juostinis pjūklas arba kiek kubinių metrų jis turi nupjauti, kol atšimpa arba plyšta? Atsakymai į šiuos klausimus priklauso ne tik nuo paties pjūklo kokybės. Šiame straipsnyje papasakosime, į ką atkreipti dėmesį dirbant su juostiniu pjūklu, kad išvengtumėte ankstyvo plyšimo ir pailgintumėte pjūklo naudojimo laiką.

Juostinių pjūklų gamintojai nenurodo tikslaus valandų ar kubinių metrų skaičiaus, kurį pjūklas turi išdirbti. Pjūklo būklei įtakos turi pernelyg daug veiksnių, kurių pjūklo gamintojas negali kontroliuoti. Pavyzdžiui, „Wood-Mizer“ yra atsakinga už pjūklo gamybos procesą ir užtikrina, kad pjūklas būtų pagamintas iš kokybiškų plieno lydinių, gaunamų iš Europos plieno gamybos įmonių, o dantukų profilis, grūdinimas, galandinimas, dantukų nustatymas ir žiedinis suvirinimas būtų atliekamas naudojant naujausią įrangą.

Tačiau pjūklo naudojimo trukmei įtakos turi ne tik jo pagaminimo būdas, bet ir tai, kaip jis naudojamas:

•    Pjūklo paruošimas: kaip galąsti ir padaryti dantukų taką

•    Juostinės medienos pjovimo staklės: su kokiomis staklėmis veikia pjūklas, ar staklės teisingai sukonfigūruotos ir ar pjūklas teisingai įmontuotas į stakles

•    Medienos kokybė: ar švarūs rąstai, ar juose nėra metalinių dalelių, ar staklėse yra žievės šalinimo įrenginys

•    Pjūklo padavimo greitis; ypač svarbus pjūklo įleidimas į medieną.

Atidžiau panagrinėkime ankstyvo juostinio pjūklo gedimo priežastis.


1 priežastis. Pjūklu buvo per ilgai dirbama.
Svarbi taisyklė: dirbdami su juostiniu pjūklu, kas 1,5 darbo valandos pakeiskite juostinį pjūklą pagaląstu. Jei rąstai nešvarūs, pjūklus reikia keisti dažniau.2 priežastis. Atraminiai pjūklo ritinėliai susidėvėję.

Ritinėliai užtikrina teisingą pjūklo padėtį stovo atžvilgiu ir suteikia pjūklui stabilumo pjūvio ruože. Jie taip pat atsakingi už teisingą pjūklo įtempimą. Todėl svarbu, kad su pjūklu besiliečiančių ritinėlių paviršius nebūtų nusidėvėjęs, kad jie nebūtų deformuoti (kūgio formos), nebūtų pažeisti guoliai ir kad ritinėlio krašte nebūtų gilių griovelių. Dėl susidėvėjusių ritinėlių pjūklas vibruoja ir dirba nestabiliai, todėl galiausiai suplyšta. Jei ritinėliai susidėvėję, juos reikia pakeisti.

3 priežastis. Skriemulių diržai suplonėjo.
Patentuotas „Wood-Mizer“ sprendimas – vadinamieji „plaukiojantys“ diržai ant skriemulių neleidžia pjūklui liestis prie skriemulio metalo. Jie ne tik prailgina pjūklo naudojimo laiką. Dėl diržų „Wood-Mizer“ skriemulių niekada nereikia tiesinti.

Naudokite „Wood-Mizer“ firminius skriemulių diržus. Jie turi specialią pleišto formos dalį. Jie vadinami „plaukiojančiais“, nes nėra tvirtai prigludę prie skriemulių, todėl jiems sukantis pjuvenos dėl išcentrinės jėgos iškrenta iš po diržų.

Jei skriemulio diržai susidėvėję, pjūklo diskas gali prisiliesti prie skriemulio, todėl pjūklas gali sulūžti. Todėl svarbu tikrinti diržų būklę. Jų paviršius neturi sluoksniuotis; jos taip pat neturi būti pernelyg užterštos pjuvenomis. Paprastai abu diržai keičiami vienu metu. Taip pat rekomenduojama kartais pakeisti varančiojo skriemulio ir laisvosios eigos skriemulio diržus, kad jie tolygiai dėvėtųsi.4 priežastis. Pjūklo ritinėliai nesureguliuoti.
Ritinėlių nustatymas tikrinamas naudojant reguliavimo liniuotę, esančią staklių įrankių rinkinyje. Tarpas tarp galinio pjūklo krašto ir ritinėlių jungių turi būti ne mažesnis kaip 3–4 mm ir vienodas abiem ritinėliams. Ritinėliai taip pat turėtų sukurti 5–6 mm įtempimą į pjūklo apačią. Daugiau apie šį reguliavimą skaitykite straipsnyje Kaip sureguliuoti juostinio pjūklo pjovimo ritinėlius“.
 


5 priežastis. Patikrinkite pjūklo padėtį ant skriemulių.
Paprastai tuščiosios eigos skriemulio reguliavimas yra paprastas; jis išsamiai aprašytas naudotojo vadove. Sudėtingiau sureguliuoti pagrindinį skriemulį. Įsitikinkite, kad sureguliavus abu skriemulius pjūklas tolygiai priglunda prie skriemulių (tarp pjūklo lizdo ir skriemulio briaunos vidutiniškai 3–4 mm). Jei kyla klausimų dėl šių reguliavimų, kreipkitės į „Wood-Mizer“ techninės priežiūros centro specialistą, kad jis patartų.

6 priežastis. Juostinis pjūklas atšipo.

Kaip sužinoti, ar mano juostinis pjūklas atšipęs? Jei pjūklas atšipo, jo įtempimas darbo metu nuolat mažėja ir pjūklo paviršius tampa banguotas. Šios problemos negalima išspręsti paprasčiausiai padidinus įtempimą virš rekomenduojamos vertės, kuri nurodyta ant pjovimo galvos esančiame lipduke. Tai gali padėti tik trumpam. Siekiant užtikrinti, kad pjūklai visada būtų tinkamai pagaląsti, reikėtų reguliariai tikrinti CBN galandinimo disko būklę, keisti galandinimo staklių alyvą, o jei galandinimo disko paviršius nešvarus, jį reikėtų nuvalyti tirpikliu.

Kodėl juostinis pjūklas atšipo?
•    Pjūklas nepertraukiamai dirbo daugiau kaip 1,5 valandos.
•    Rąstai padengti žieve ir purvu. Kartais užtenka nupjauti tik 15–20 cm tokio rąsto, kad pjūklas atšiptų. Todėl pjaunant nešvarius rąstus žievę reikia nulupti rankiniu būdu arba naudoti žievės šalinimo įrenginį – specialų „Wood-Mizer“ staklių įrenginį. Žievės šalinimo įrenginys yra pjovimo įrenginys, kuris pjūvį atlieka pašalindamas ploną žievės juostelę tiesiai toje vietoje, kur juostinis pjūklas įleidžiamas į medieną.
•    Pjūklas taip pat gali susidurti su metalinėmis kliūtimis medienoje – vinimis, karo laikų skeveldromis ir pan. Tokiu atveju pjūklą reikia pakeisti ir išsiųsti galandyti ir iš naujo sureguliuoti pjūklo ritinėlius.

Pateikiame 10 patarimų tema „ Kaip prailginti juostinio pjūklo naudojimo laiką“.7 priežastis. Grubus pjūklo padavimas.
Jei visa tai, kas išdėstyta pirmiau, jūsų staklėse yra gerai, atkreipkite dėmesį į pjovimo techniką. Galbūt operatoriai, siekdami viršyti planą, pjauna per greitai. Dėl to beveik visada perkraunamas pjūklas ir suprastėja gaminio kokybė.
Dėl grubaus pjūklo padavimo pjūklas perkraunamas ir „klibikščiuoja“ pjūvyje. Šiuo atveju pjūklo disko kreipiamųjų ritinėlių jungės turi akivaizdžių kontakto su pjūklo disko galiniu kraštu požymių.

Pjūklas taip pat perkraunamas, jei jo parametrai – dantų profilis ir dantų takas – neatitinka medienos rūšies.8 priežastis. Juostinio pjūklo galandinimo ir dantų tako nustatymo klaidos.
Tai dažniausia ankstyvo pjūklo plyšimo priežastis.

Gera žinia ta, kad šiuolaikinėje galandinimo įrangoje naudojama CBN galandinimo technologija, kuri turi pjūklo danties profilio formą, todėl galandinimo kokybė mažiau priklauso nuo žmogaus klaidos. Čia rasite Wood-Mizer“ rekomendacijas dėl juostinių pjūklų galandinimo ir įvairių kainų kategorijų „Wood-Mizer“ galandinimo staklių, kurios pirmiausia skiriasi našumu, apžvalgą. Visos šios staklės užtikrina, kad pjūklo dantys būtų reguliariai ir kokybiškai galandami.

Galandimas reikalingas ne tik pjovimo briaunai pagaląsti, bet ir pašalinti daugybę mikroįtrūkimų, susidariusių dantų sinusuose. Esant apkrovai, šie mikroįtrūkimai gali padidėti ir pjūklas gali suplyšti.

„Wood-Mizer“ rekomenduoja per vieną galandinimą pašalinti 0,10–0,15 mm metalo.

Jei pjūklas buvo naudojamas sunkiomis sąlygomis (nešvarūs ar sušalę rąstai), reikia padidinti per galandinimą pašalinamo metalo kiekį arba galandimą pakartoti 2–3 kartus, kad būtų pašalinti visi mikroįtrūkimai. Galąstuvo spaudimas į pjūklo ašmenis neturi būti per didelis, kad išvengtumėte ašmenų nudeginimo, kuris sumažina pjūklo ašmenų stiprumą. Pjūklą galąskite tik naudodami vėsią mineralinę alyvą, esančią pjūklo galąstuve.

Jei galandant pjūklo geležtė perkaitinama, briauna perkaitinimo vietoje tampa labai trapi. Šioje srityje atsiranda gilių mikroįtrūkimų, dėl kurių pjaunant pjūklas plyšta.Metalų perkaitinimo priežastys yra šios:
•    Per didelis spaudimas į galandinimo diską galandant.
•    Galandimas iš naujo dėl netinkamo profilio CBN borazono disko naudojimo. Šiuo atveju tam tikra profilio briaunos dalis iš viso nėra grublėta, o kita dalis per daug grublėta. Būtent šioje srityje pjūklo geležtė perkaitinama, o vėliau joje atsiranda gilių mikroįtrūkimų, dėl kurių pjūklas plyšta, net jei jis beveik naujas ir buvo galąstas tik kelis kartus.

„Wood-Mizer“ galandinimo staklėse galima reguliuoti galandinimo peilio padėtį pjūklo atžvilgiu. Be to, įsigijus „Wood-Mizer“ galandinimo ir dantų tako nustatymo stakles, privaloma nemokamai apmokyti naudotojus.

Išgalandę pjūklą, patikrinkite rezultatą (profilį, geometriją) naudodami naująjį pjūklą kaip atskaitos tašką. Jei pjūklas tinkamai pagaląstas, jis turi
•    tinkamą danties profilį,  
• visų dantų aukštis yra vienodas,   
• pjūklo paviršiuje nėra šiurkščių griovelių ar metalo perkaitinimo pėdsakų,  
• visiškai pašalinami metaliniai šereliai.

Čia rasite Wood-Mizer“" rekomendacijas dėl juostinių pjūklų ir juostinių pjūklų apžvalgą.Šešios dažniausiai daromos klaidos galandant juostinius pjūklus ir nustatant jų dantų taką

1.    Galandimas buvo atliekamas naudojant netaisyklingo profilio CBN galandinimo diską. Dėl neteisingos dantų geometrijos pjūklas greitai nusidėvi, o galandinimo diskas greitai sugenda.
 
2.    Galandimo staklių prispaudimo jėga nebuvo sureguliuota galandinimo disko atžvilgiu. Dėl nevienodo pjūklo dantų aukščio pjūklas pjauna banguotai.
 
3.    Jei galandinimo diskas per daug purvinas ir užsikimšęs jo kristalinis paviršius, tai sukelia metalo perkaitinimą, per greitą pjūklo nusidėvėjimą ir banguotus pjūvius.
 
4.    Jei galandinimo diskas labai susidėvėjęs, galandinimo procesas bus neveiksmingas, nes nuo pjūklo korpuso nebus pašalinti visi mikroįtrūkimai.  

5.    Netolygus dantų žingsnis, t. y. dantys nevienodai pasvirę į kairę ir į dešinę. Pjūklas darys banguotą paviršių pjūvyje.
 
6.    Dantų tako nustatymo taškas nustatytas per aukštai. Tai lemia prastą pjovimo kokybę, banguotus pjūvius ir ankstyvus pjūklo plyšimus. Pjaunant pjūklas vibruoja. Tinkamas nustatymas yra 1/3 danties aukščio.

Pateikiame 10 patarimų tema Kaip prailginti juostinio pjūklo naudojimo laiką.Patarimas: naudokite kokybiškus įrankius – tai atsiperka
Sakoma, kad 90 % pjovimo sėkmės priklauso nuo pjūklo. Tačiau, kadangi tai yra vartojimo įrankis – pjūklas plonėja ir genda, daugelis lentpjūvių savininkų yra linkę mažinti pjovimo išlaidas, pasirinkdami pigiausius, t. y. nekokybiškus pjūklus.
 
Reikėtų suprasti, kad net jei pjūklas kainuoja brangiau nei jo analogai, tai nereiškia, kad įrankio kaina vienam nupjautam kubiniam metrui bus didesnė. Priešingai, naudodami geresnį pjūklą išpjausite daugiau produkto, nei naudodami pigesnius pjūklus, todėl turėsite pelningesnį ir ekonomiškesnį įrankį.

Tarp labai brangių specializuotų pjūklų, skirtų sunkiai apdirbamai medienai, ir labai pigių pjūklų, kurių svarbiausias kriterijus kaina, yra aukso vidurys – kokybiški, nebrangūs pjūklai, tinkami jūsų paskirčiai.Kaip pasirinkti tinkamą „Wood-Mizer“ juostinį pjūklą
„Wood-Mizer“ yra vienas iš nedaugelio įrangos gamintojų, gaminančių ir įrankius – juostinius pjūklus. „Wood-Mizer“ sukūrė ir užpatentavo universalų 10/30 danties profilį, kuris yra pripažintas pjovimo etalonu – daugelis pjovėjų jį vadina Wood-Mizer“ profiliu.

Dabar „Wood-Mizer“ gamina kelias juostinių pjūklų serijas, kurios pirmiausia skiriasi plieno lydiniais, iš kurių šie pjūklai gaminami. „Wood-Mizer“ turi daugiau kaip 100 skirtingų dantų profilių, storių ir ilgių derinių, todėl galite rinktis tinkamus pjūklus už tinkamą kainą ir pjauti kokybišką medieną. Daugiau skaitykite apžvalgoje Kaip pasirinkti tinkamą „Wood-Mizer“ juostinį pjūklą.

Europos „Wood-Mizer“ gamykloje per metus pagaminama šimtai tūkstančių metrų juostinių pjūklų. Tai moderni gamybos įmonė, sertifikuota pagal ISO 9001:2015 kokybės standartus. Čia galite pasižiūrėti vaizdo ekskursiją po „Wood-Mizer“ dirbtuves ir daugiau sužinoti apie juostinių pjūklų gamybos etapus.

Atkreipkite dėmesį, kad „Wood-Mizer“ pagal užsakymą gamina juostinius pjūklus, suvirintus bet kokio ilgio žiedu, ir suteikia garantiją nesuvirintoms siūlėms.

„Wood-Mizer“ linki sėkmingo pjovimo ir gero išlaidų taupymo!
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti