Naujienos

Karkasinių namų statyba norvegišku stiliumi

Thursday, August 1, 2019

Karkasinių namų statyba norvegišku stiliumi

Su savo naujomis juostinėmis staklėmis LT70 iš „Wood-Mizer“ ši Norvegijos įmonė vykdo įvairius karkasinės statybos projektus – nuo jaukių namelių ant ežero kranto iki prabangių poilsio namų kalnų viršūnėse.

„Simostranda Stav & Laft“ – įmonė, įsikūrusi netoli Oslo ir užsiimanti medinių konstrukcijų pagal karkasinę technologiją statyba. Įmonei vadovauja Sveinungas Berganas ir Einaras Cholmas, kurie kartu dirba jau daugiau nei 20 metų.

Dar būdamas vaikas Einaras statė namelius miške greta savo namų. Jis mano, kad gimė statyti namus. O Sveinungas anksčiau dirbo su sunkvežimiais ir įvairia technika ir jam patinka rankų darbas.

Jie specializuojasi kompleksiniuose sprendimuose savo klientams, užsiimdami visais medinių namų statybos aspektais nuo namo projektavimo iki stogo padengimo durpėmis apželdinimui. Jų patirtis leidžia taip pat sėkmingai ir kokybiškai kurti ir paprastus rąstinius namelius miško glūdumoje, ir prabangius poilsio namus kalnuose.

Jie turi subrangovų, kurie užsiima elektros ir santechnikos darbais, todėl jų klientams nereikia ieškoti kitų meistrų. „Simostranda Stav & Laft“ – tai kompleksinis sprendimas su stulbinama patirtimi ir puikia kokybe.

„Norvegijoje medinių namų statybos tradicijos turtingos ir senos. Tokių namų mikroklimatas sveikesnis. Nuo vikingų epochos iki XIX a. tai buvo vyraujantis namų statybos būdas Norvegijoje. Tuometiniai ir šiuolaikiniai metodai iš esmės vienodi ir pagal juos dirbant sukuriami patvarūs ir gražūs pastatai. Tad nuoširdžiai tikime norvegų namų statybos tradicijomis.“
„Mūsų filosofijos pagrindą sudaro tai, kad projektai turi būti unikalūs ir patikimi. Turime savo juostines medienos pjovimo stakles, kuriomis pjauname viską, kas reikalinga konstrukcijai. Visos plokštės ir grindys rankų darbo, be to, darome individualius interjerus. Darbus visada atliekame kokybiškai.“

Įgyvendinant projektus naudojama vietinių miškų mediena, kuri supjaunama į ilgas sijas su naujomis „Wood-Mizer“ juostinėmis staklėmis LT70. Tada sijos dedamos džiovinti apie dvejus metus. Kai pastatas suprojektuotas, jie išsirenka iš atsargų sausas sijas ir jas supjausto į reikiamų matmenų ruošinius.

Tada mediena apipjaustoma, sujungiama jungtimis ir dalimis visas pastatas surenkamas dirbtuvėse. Šiame etape naudojami įvairūs pjūklai, peiliai ir benzininiai pjūklai, kad būtų užtikrinta, kad visos jungtys idealiai tinka viena su kita, o medienos paviršius pataisomas rankiniu būdu kirviu. Tada pastatas išrenkamas, sukraunamas į vilkiką ir pristatomas į statybų aikštelę, kur turi būti sukonstruotas.Šios medienos neįsigysi parduotuvėje: Einaras ir Sveinungas gamina ją pagal individualų užsakymą kiekvienam projektui.

„Juostinės staklės mums reikalingos beveik viskam: grindims, stogui, sijoms, pjauti rąstams, – beveik visos projekto dalys iš anksto gaminamos medienos pjovimo staklėmis.“

Anksčiau jie dirbo su staklėmis LT40, kurias buvo įsigiję 1991 m., o 2018-aisiais pradėjo dirbti su naujomis LT70 staklėmis, kurių hidraulika žymiai greitesnė. Be to, „Wood-Mizer“ pagamino jiems stakles su rėmo ilgikliu. Du hidrauliniai grandininiai sukikliai pasuka net labai ilgus rąstus, o hidrauliniai padavimo velenai gali rąstą ant staklių judinti pirmyn ir atgal. Kai tokia staklių konfigūracija, jie gali pjauti iki 12 metrų ilgio rąstus.
„Iš esmės buvome labai patenkinti mūsų senosiomis staklėmis ir nutarėme įsigyti dar vienas iš „Wood-Mizer“ dėl serviso, kurio filialas yra Norvegijoje. Jei mums ko nors reikia, servisas čia pat.“

„Staklės iš „Wood-Mizer“ – geras sprendimas norvegams, nes čia juk daug ūkininkų, o šios staklės saugos ir jomis paprasta dirbti.“

Autorius: Jacob Mooney
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti