Naujienos

Kanados patirtis: šiltnamio statyba

Thursday, May 19, 2022

Kanados patirtis: šiltnamio statyba

Stanas Kujala seniai svajojo pastatyti šiltnamį savo sklype prie ežero Port Alberni mieste, Britų Kolumbijoje. „Mes su žmona daug metų auginame savo daržoves, – sako Stanas. – Norėdami pratęsti auginimo sezoną, nusprendėme pastatyti šiltnamį.“

Turėdami nuosavą šiltnamį, Stanas su žmona sodinukus gali sodinti anksti pavasarį, kol dar nėra palankaus oro augalams augti. Šiltnamio klimatinė aplinka leidžia daržoves auginti ir vėlyvą rudenį bei žiemą. Taip kasmet prisideda keletą savaičių vegetacijos, o tai reiškia, kad Kujalų šeima ne tik gaus didesnį derlių, bet ir galės kartu mėgautis savo hobiu.Tačiau Stanas visada neturėdavo pakankamai laiko pastatyti šiltnamį, kol susiklostė aplinkybės. Kai 2020 m. užklupo COVID-19 pandemija, kasdienis gyvenimas buvo sutrikdytas ir Stanui staiga atsirado daug laisvo laiko.
„COVID suteikė man geriausią galimybę suprojektuoti ir pastatyti šiltnamį“, – sako Stanas. 2020 metų vasarą jis savo sklype paruošė eglę ir raudonąjį kedrą, o žiemą medieną supjovė kilnojamosiomis „Wood-Mizer“ staklėmis „LT40 Super Hydraulic“.

Lentos džiuvo ore kelis mėnesius, kol 2021 metų pavasarį Stanas ėmėsi statyti šiltnamį. Jis dirbo laisvalaikiu ir projektui įgyvendinti prireikė dviejų mėnesių. „Mano žmona padėjo statyti ir dažyti, – sako Stanas. – O mano draugas padėjo, kai reikėjo šiltnamiui sumontuoti sunkias sijas ir plastikinę dangą.“Iki vasaros vidurio šiltnamis buvo paruoštas. Jo matmenys 3,65 x 3,65 m, bendras vidaus erdvės plotas 13,3 kv. m. Karkasas ir stogo santvaros pagamintos iš raudonojo kedro, o vieno colio grindų lentos – iš eglės. Stanas apskaičiavo, kad naudodamas savo medieną ir pats ją pjaudamas, pastatęs šiltnamį sutaupė apie 2000 USD.

„Labai malonu statyti ką nors iš medienos, kurią pasigaminau pats“, – sako Stanas.
Dabar, kai šiltnamis pastatytas, Stanas ketina atlikti keletą namo išorės remonto darbų, pavyzdžiui, pakeisti kai kuriuos langų rėmus ir apkalti kedro dailylentėmis bei pastatyti naują lieptą ežere. Įgyvendinęs įspūdingą projektą, Stanas sulaukė daug entuziastingų komentarų. „Žmonės žavisi mano šiltnamiu ir dažnai klausia, ar galiu jiems tokį pastatyti!“Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti