Naujienos

Kaip prailginti juostinio pjūklo naudojimo laiką

Thursday, May 27, 2021

Kaip prailginti juostinio pjūklo naudojimo laiką

Jei reguliariai atliksite techninę staklių priežiūrą, laikysitės jų naudojimo taisyklių ir jei pjaudami atkreipsite dėmesį į kai kuriuos aspektus, tai pjūklas netrūks anksčiau laiko, o pjūviai bus lygūs.

1. GALĄSKITE PJŪKLUS

Naudokitės „Wood-Mizer“ „ReSharp“ paslauga arba galąskite pjūklus patys savo galandymo ir dantų nustatymo įranga, kad užtikrintumėte, jog jūsų pjūklas visada būtų paruoštas naudoti ir užtikrintų geriausią pjovimo tikslumą bei našumą.

2. ATKREIPKITE DĖMESĮ Į PJOVIMO PROCESO DETALES
Pritvirtinę naująjį pjūklą prie skriemulių, nedideliu greičiu atlikite kelis pjūvius, kad pjūklas geriau dirbtų. Be to, sumažinkite rąstų nuopjovas iki minimumo, kai pjauna tik viena nustatyto danties pusė.3. VALDYKITE PAVAROS DIRŽŲ ĮTEMPIMĄ

Pavaros diržai turi būti įtempti, kad variklis perduotų pjūklui daugiau galios. Tai ypač svarbu, kai diržai yra nauji ir juos reikia tikrinti dažniau.

4. TYRINĖKITE ĮVAIRIŲ RŪŠIŲ MEDIENOS SAVYBES IR ATSIŽVELKITE Į MEDŽIAGOS DRĖGNUMĄ

Mediena yra skirtingo tankio, todėl jai pjauti reikia taikyti skirtingus pjovimo būdus ir naudoti skirtingą padavimo greitį. Pagal išdžiūvimo lygį rąstų tankis kinta ir pjauti tampa sunkiau.

5. VALDYKITE PJŪKLO PLOVIMĄ  
Sudrėkinus pjūklo diską galima padidinti pjovimo našumą, sumažinti pjuvenų kaupimąsi, pailginti disko naudojimo trukmę tarp galandymo operacijų ir pailginti bendrą pjūklo naudojimo laiką.6. PRIEŠ PRADĖDAMI PJAUTI, NUVALYKITE RĄSTUS
Dėl purvo, akmenukų, smėlio ir kitų ant rąstų esančių pašalinių medžiagų ašmenys atšimpa. Atšipę ašmenys negali kokybiškai pjauti. Sumažinus padavimo greitį ši problema neišsprendžiama. Vienas iš veiksmingų sprendimų – naudoti žievės šalinimo prietaisą, kuris pašalina žievės sluoksnį prieš pat juostiniam pjūklui patenkant į medieną.

7. TIKRINKITE PJŪKLO ĮTEMPIMĄ
Periodiškai tikrinkite hidraulinį įtempimą, apsaugines pagalvėles arba spyruokles, nes labai svarbu, kad pjūklas būtų įtemptas teisingai, norint užtikrinti maksimalų ašmenų našumą ir pjovimo greitį.8. TIKRINKITE SLANKIUOSIUS DIRŽUS ANT SKRIEMULIŲ
Pjūklo diržai, kuriais juda pjūklas, turi būti geros būklės, nesdėl nusidėvėjusių diržų (kurių storis mažesnis nei 1 mm) ašmenys liečiasi prie metalinio skriemulio, todėl pjūklas anksčiau laiko sugenda. Siekiant tolygaus nusidėvėjimo, rekomenduojame retkarčiais pakeisti pagrindinio ir laisvosios eigos skriemulių skriemulius. Taip pailgės pjūklo naudojimo laikas.

9. PJAUKITE DIDŽIAUSIU ĮMANOMU PADAVIMO GREIČIU
Pjovimo greitis turi būti kuo didesnis, išlaikant tiesią pjūvio geometriją. Pjaunant mažesniu greičiu pjūklas ant skriemulių sukasi tuščiai ir lieka toje pačioje jau įpjauto rąsto vietoje. Dėl to sumažėja našumas ir sutrumpėja ašmenų naudojimo laikas.

10. TIKRINKITE PJŪKLO KREIPIANČIŲJŲ NUSTATYMUS

Jei ašmenų kreipiančiosios pakreiptos aukštyn arba žemyn, ašmenys irgi nukrypsta ir pjauna ta pačia kryptimi. Ritinėliai turi būti tinkamai sureguliuoti, o ašmenys neturi liestis su galiniu kreipiančiuoju bėgiu arba ritinėlio junge.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti