Naujienos

Kaip kilnojamosios medienos pjovimo staklės tausoja mišką ir aplinką

Wednesday, January 5, 2022

Kaip kilnojamosios medienos pjovimo staklės tausoja mišką ir aplinką

Trys kilnojamųjų medienos pjovimo staklių privalumai aplinkai, apie kuriuos galbūt nežinojote.

XX a. aštuntojo dešimtmečio pabaigoje dviem amerikiečiams išradėjams kilo paprasta idėja – kas būtų, jei medienos pjovimo stakles galėtume perkelti prie rąstų, o ne atvirkščiai? Galimybė sutaupyti rąstų gabenimo išlaidų atrodė tokia akivaizdi, kad Donas Laskovskis ir Danas Tekulvė savo garaže ėmėsi kurti tokią lentpjūvę ir skyrė tam visą savo laisvą laiką. Jie sukūrė keletą prototipų, kol galiausiai, po ketverių metų ieškojimų ir bandymų, jiems pavyko sukurti tikrai mobilias medienos pjovimo stakles, kurios buvo lengvos, prieinamos bet kuriam ūkininkui ir tikrai gerai pjovė medieną. 1982 m. jie įkūrė bendrovę „Wood-Mizer“ su šūkiu „From Forest to Final Form“, kurį galima išversti kaip „Nuo miško iki galutinio produkto“.

1. Mobilumo nauda aplinkai

Jei medienos pjovimo stakles atvešite į rąstų kirtimo vietą, medienai vežti reikės mažiau reisų sunkvežimiais. Tai reiškia, kad sunaudojama mažiau degalų ir išmetama mažiau anglies dioksido, o medienos gamyba daro mažesnį poveikį aplinkai.

Devintajame dešimtmetyje „Wood-Mizer“ kilnojamosios medienos pjovimo staklės buvo visiškai naujas produktas rinkoje, todėl kartu su jomis staiga atsirado ir nauja pramonės šaka. Dabar mobilūs pjovėjai galėjo keliauti iš vieno kliento pas kitą ir efektyviai bei nebrangiai pjauti bet kokį, net ir labai mažą, rąstų skaičių tiesiog kliento patalpose. Anksčiau pjauti kelis rąstus buvo nepelninga – juos vežti į didelę lentpjūvę buvo brangu, o didelei lentpjūvei buvo nepelninga vykdyti mažus užsakymus. Todėl net ir geri rąstai buvo tiesiog supjaustomi malkoms. Dabar mobiliosios medienos pjovimo staklės šiuos rąstus paverčia vertinga mediena ir medienos gaminiais.2. Šių juostinių pjūklų ekologiniai privalumai

„Wood-Mizer“ mobiliųjų medienos pjovimo staklių sėkmę lėmė tik vienas veiksnys – „Wood-Mizer“ naudojo siaurą juostinį pjūklą su siauru pjūviu. Tradiciškai lentpjūvių pramonėje vyrauja įsitikinimas, kad „didesnis yra geresnis“, nes platesnis juostinis peilis pjauna greičiau. Tačiau siauras juostinis pjūklas, kurio storis 1,5 mm, o pjūvio plotis apie 2 mm, iš kiekvieno pjūvio pašalina nedaug pjuvenų, palyginti su 6 mm storio diskiniais pjūklais arba 3–4 mm storio plačiaisiais juostiniais pjūklais. Taigi, naudodami „Wood-Mizer“ ašmenis, pjovėjai iš kiekvieno rąsto gauna daugiau lentų ir mažiau pjuvenų. Priklausomai nuo rąstų dydžio, bendra medienos išeiga gali siekti iki 80 %, o ne 50–60 %, kaip įprastuose plačiajuosčiuose juostiniuose pjūkluose. Plonojo pjovimo technologija taupo žaliavas, nes pagaminama tiek pat medienos iš mažiau rąstų.
 
„Žymiai didesnis medienos pjovimo staklių su siaurais juostiniais pjūklais našumas yra nepakartojamas ir leidžia mums kasdien būti labai konkurencingiems“, – sako medienos gamintojas Maikas Džankas iš JAV. „Kai pjaudavome diskiniais pjūklais, gaudavome tą patį medienos kiekį kaip ir dabar, tačiau sunaudojame 25 proc. mažiau medienos ir žaliavų, o tai savo ruožtu sumažina bendras transporto išlaidas.“

Padėklų gamintojas iš Serbijos Zoranas Jakovlevičius pastebi, kad nuo tada, kai pradėjo naudoti „Wood-Mizer“ medienos pjovimo stakles, jis iš vieno kubinio metro medienos papildomai pagamino 5 padėklus.3. Energijos taupymo ekologiniai privalumai

„Wood-Mizer“ juostinės medienos pjovimo staklės teikia privalumų ne tik vienoje ar dviejose srityse. Jomis galima visapusiškai sutaupyti iš įvairių perspektyvų. Jos sumažina daugelį eksploatacinių išlaidų, įskaitant energijos suvartojimą, į kurį dažnai neatsižvelgiama investuojant į naują įrangą. „Wood-Mizer“ plonesni juostiniai pjūklai varomi ne tokiais galingais varikliais, todėl, palyginti su kitais pjovimo būdais, sumažėja energijos sąnaudos. Be to, siauri juostiniai pjovimo ašmenys yra pigesni, nes juose yra mažiau metalo, palyginti su plačiais juostiniais pjovimo ašmenimis. Siaurus pjūklus lengviau keisti ir prižiūrėti. „Wood-Mizer“ pjūklus galima galąsti turint minimalių žinių, o plačiajuosčiams juostiniams pjūklams reikia galandymo specialisto paslaugų.

Kilnojamosios medienos pjovimo staklės – nauja pramonės šaka ir gyvenimo būdasPer pastaruosius 40 metų, nuolat augant nišinei juostinių medienos pjovimo staklių pramonei, daugiau nei 100 šalių parduota apie 100 000 „Wood-Mizer“ juostinių medienos pjovimo staklių. Daugelis žmonių, kurių galimybės įvairinti verslą anksčiau buvo ribotos, sėkmingai pradėjo naują karjerą lentpjūvėse. Ūkininkai, sodybų šeimininkai, mobilūs pjovėjai, arboristai, baldų gamintojai, medienos meistrai, gamtos parkai ir žinomos miško ruošos įmonės – tai daugybė pavyzdžių žmonių, kurie sėkmingai integravo „Wood-Mizer“ medienos pjovimo stakles į savo verslą ir gyvenimo būdą. Daugelis mano, kad medienos pjovimo staklės leidžia jiems pradėti naują verslą, gyventi savarankiškesnį gyvenimą ir užmegzti glaudesnį ryšį su aplinka – visa tai yra nematerialus turtas, kurį sukuria mobiliosios medienos pjovimo staklės.

Pavelas Kadlecas, autobuso vairuotojas iš Čekijos, sako, kad jo gyvenimas pasikeitė į gerąją pusę, kai jis nusprendė nusipirkti savo medienos pjovimo stakles ir pasiūlyti pjovimo paslaugas vietoje. Jis mėgsta dirbti savo tempu, žino, kad jo atliekami darbai reikalingi žmonėms, ir didžiuojasi, kad jo gaminiai yra tokios aukštos kokybės. „Dabar esu pats sau bosas“, – dalijasi jis.Ūkininkas Aigaras Tuusis iš Estijos pažymi: „Kai turi nuosavas medienos pjovimo stakles, į savo gyvenimą žiūri kitaip.“

Be to, atrodo, kad medienos pjovimo staklės skatina geresnę socialinę sąveiką kaimo vietovėse. Padėklų gamybos įmonei vadovaujanti Anna de Guidi iš Italijos: „Medienos pjovimo staklės yra geriausias įrankis draugams susirasti. Kiekvieną dieną sutinkame naujų klientų, kurie tampa mūsų draugais.

„Wood-Mizer“ yra bene geriausia investicija į mūsų ūkį“, – sako ūkininkas Davidas Weileris iš JAV. „Per šešerius metus staklės daugiau nei šešis kartus atpirko pradines investicijas. Tai leido mums padidinti savo turto vertę ir sukurti pelningą verslą savo žemėje, nors ir neužsiimame tradiciniu ūkininkavimu.“Juostinės medienos pjovimo staklės žiedinėje ekonomikoje

„Wood-Mizer“ medienos pjovimo staklės paprastai yra mažų ir vidutinių įmonių, kurios pjauna vietinę medieną vietos klientams ir įdarbina vietos darbuotojus, pagrindas. Tai puikus tvaraus vystymosi vietos lygmeniu pavyzdys, darantis teigiamą poveikį viso regiono ar šalies ekonomikai. Būtent tokį verslo modelį analitikai prognozuoja jau daugelį metų: mažesnės įmonės augs greičiau ir efektyviau, reaguodamos į rinkos poreikius ir diegdamos naujas technologijas. Ekspertai tai dažnai vadina „uždaro ciklo ekonomika“, kuri leidžia sumažinti žaliavų kiekį ir pašalinti atliekas. Skatinti įmones taikyti šį modelį labai svarbu siekiant išsaugoti aplinką ir skatinti verslo inovacijas. Mažų įmonių sėkmė naudojant „Wood-Mizer“ medienos pjovimo stakles patvirtina, kad perėjimas nuo teorijos prie praktikos yra įmanomas, ir tai jau vyksta šiandien.***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti