Naujienos

Kaip išsirinkti pjovimo įrankį savo dirbtuvėms?

Wednesday, December 16, 2020

Kaip išsirinkti pjovimo įrankį savo dirbtuvėms?

Kuo daugiau įrangos turite ceche ar dirbtuvėse, tuo dažniau susiduriate su pasirinkimo problema: kokį pjovimo įrankį pasirinkti, į ką atkreipti dėmesį ir kaip įsitikinti, kad būtent šis peilis ar pjūklas tinka jūsų mašinai.

Renkantis pjovimo įrankius, reikia atsižvelgti į naudojamų staklių tipą, apdirbamos medienos tipą ir numatytą galutinį produktą. Bet kokiu atveju prasminga rinktis aukštos kokybės ir patvarius pjovimo įrankius. Kokybė nebūtinai reiškia didelę kainą. Pavyzdžiui, „Wood-Mizer“ gamina diskinių pjūklų ašmenis iš aukščiausios kokybės vokiško ir švediško plieno ir juos gamina naudodama pažangiausias technologijas. Todėl „Wood-Mizer“ pjovimo įrankiai yra tvirti ir efektyvūs, o siūlomos kainos palyginamos su rinkos vidurkiu.
Juostiniai pjūklai

Norint pasiekti geriausią kokybę ir efektyvumą pjaunant juostiniu pjūklu, reikia pasirinkti pjūklą, atsižvelgiant į pjaunamos medienos rūšį ir staklių parametrus. Kiek medienos galite supjauti, priklauso nuo pasirinkto įrankio.

„Wood-Mizer“ siūlo platų juostinių pjūklų asortimentą, įskaitant daugiau nei 100 skirtingų dantų profilių, dantų tako, plieno rūšių, ašmenų pločio ir storio derinių. Juostinių pjūklų serijų pasirinkimas – „RazorTIP“, BiMETAL, „MaxFLEX“, „DoubleHARD“, „SilverTIP“, „StartCUT“, „Vortex“ – gali patenkinti bet kurio medienos pjovėjo reikalavimus.

Atkreipkite dėmesį, kad be tinkamo juostinio pjūklo pasirinkimo veiksniai, tokie kaip reguliarus galandimas, teisingas dantų nustatymas, pjūklo tepimas dirbant ir išankstinis rąsto valymas, kad nebūtų žievės ir nešvarumų toje vietoje, kur pjūklas patenka į medieną, taip pat turi įtakos jo patvarumui ir eksploatacinėms savybėms. (pvz., naudojant valymo priemonę).

Jei renkatės geriausią pagal kainos ir kokybės santykį juostinį pjūklą savo medienos pjovimo staklėms, rekomenduojame susisiekti su vietiniu „Wood-Mizer“ atstovu, kuris mielai pasidalys su jumis savo žiniomis ir patirtimi.
Diskiniai pjūklai

Yra daugybė veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis cirkuliacinį pjūklą daugiapjūklėms staklėms, skersinio pjovimo pjūklui, pjovimo pjūklui ar išilginiam pjūklui. Išilginio pjovimo pjūklai nuo skersinio pjovimo pjūklų gali skirtis ne tik dantų skaičiumi, bet ir paties pjūklo forma, profiliu ir konstrukcija. Pjovimo peiliai turėtų būti parenkami atsižvelgiant į apdorojamos medienos kietumą ir drėgmės kiekį.

Atkreipkite dėmesį, kad „Wood-Mizer“ siūlo universalius diskinius pjūklus, kurie yra tinkami minkštai ir kietai medienai, taip pat sausai ar drėgnai medienai pjauti išilginiu ar skersiniu būdu. Šie universalūs peiliai pravers mažose dirbtuvėse, kurios pjauna įvairias medienos rūšis ir tipus daugybe skirtingų staklių.

Diskiniai antiadheziniai pjūklai turi antifrikcinę dangą, kuri apsaugo jų paviršių nuo užsikimšimo pjuvenomis ir padaro atsparius dulkėms ir karščiui. 
 

Obliavimo ir profiliavimo peiliai

„Wood-Mizer“ siūlo daugiau nei 70 rūšių peilių obliavimo ir formavimo staklėms. Pasirinkimas pirmiausia priklauso nuo įrangos, su kuria dirbate, tipo, pagal pagrindinius peilio parametrus, tokius kaip aukštis, ilgis ir storis.

Tačiau tikslinga atsižvelgti į medienos rūšį, kurią apdorojate. Greitaeigio plieno (HSS) peiliai idealiai tinka obliuoti ar frezuoti minkštai ar vidutinio kietumo medienai. Jei apdirbate tropines ypač kietos medienos rūšis, rekomenduojama pasirinkti „HW Tools“ su kietais pjovimo dantimis, kad būtų užtikrinta aukščiausia pjovimo kokybė net ir dirbant su itin sunkiai apdorojama mediena. Jei dirbate daugiausia su spygliuočių mediena, tada atkreipkite dėmesį į CR13 peilius, kurių kainos ir kokybės santykis geriausias.
Karkasiniai pjūklai

„Wood-Mizer“ gamina karkasinių pjūklų peilius iš įvairių markių plieno. Daugelis gamintojų karkasinių pjūklų ašmenis gamina iš daugiafunkcio plieno, todėl karkasiniai pjūklai yra pigūs ir palyginti geros kokybės. Tačiau jei daugiausia pjaunate kietmedį, tikslinga rinktis karkasinius pjūklus, pagamintus iš didesnio stiprumo ir atsparumo plieno, pavyzdžiui, „Uddeholm“ plieno. „Wood-Mizer“ gamina šiuos karkasinius pjūklus. Chromuoti peiliai naudojami ilgiau ir pagerina lapuočių medienos pjovimo kokybę.


Kadangi „Wood-Mizer“ siūlo labai platų pjovimo įrankių pasirinkimą – daugiau nei 2000 prekių kataloge, o asortimentas nuolat auga – šios bendrovės kaip tiekėjo pasirinkimas suteikia keletą papildomų pranašumų: lengvesnė reikalingo pjovimo įrankio paieška, ekspertų konsultacijos ir pastovi pjovimo kokybė, o tai ypač svarbu tiems medienos apdirbėjams, kurie dirba su keliomis skirtingomis staklėmis arba apdirba skirtingas medienos rūšis.
 

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti