Naujienos

Kaip esant šaltam orui pjauti medieną juostinėmis staklėmis

Wednesday, February 3, 2021

Kaip esant šaltam orui pjauti medieną juostinėmis staklėmis

Kad ir kokia žvarbi žiema, tikras pjovėjas šalčio nebijo. Štai keli naudingi patarimai, padėsiantys susidoroti su pjovimu žiemą, kai temperatūra nukrenta ir rąstai pradeda šalti. Atkreipdami dėmesį į tinkamą staklių ir pjūklo priežiūrą, galėsite sėkmingai dirbti su šia mašina visą žiemą!

1 patarimas. Pasirinkite danties profilį su mažesniu sukibimo kampu
Pjauti užšalusius arba iš dalies užšalusius rąstus ir tašus reikia taip pat, kaip ir kietmedžius. Geriausi ašmenys užšalusiai medienai pjauti yra „Wood-Mizer“ „Turbo 7“. Šiame profilyje dantis yra aukštesnis, o sinusas, priešingai, gilesnis, todėl pjūklas gali išnešti daugiau pjuvenų iš pjūvio, todėl ant pjaunamos lentos paviršiaus lieka mažiau pjuvenų.

„Turbo 7“ profilinis pjūklas yra kelių rūšių ir dydžių plieno:
•    „DoubleHARD“ – 32x1,14 mm, 38x1,14 mm, 38x1,4 mm
•    „SilverTIP“ – 32x1,07 mm, 38x1,14 mm, 38x1,4 mm, 45x1,4 mm, 50x1,4 mm
•    „BiMETAL“ – 32x1,07 mm, 38x1,4 mm

Yra ir kitų „Wood-Mizer“ pjūklų, kuriuos galima naudoti žiemos sąlygomis. Juos rekomenduojama naudoti staklėse su mažos galios varikliais (mažiau nei 15 kW). Tai pjūklai, kurių profilyje sugriebimo kampas yra 4 arba 9 laipsniai, o pjūklo plotis – 32 mm.

2 patarimas. Naudokite siauresnius pjūklus
Siauri ašmenys turi mažesnį pasipriešinimą ir gali geriau nunešti sušalusias pjuvenas. Žiemą pabandykite naudoti 32 mm, o ne 38 mm pjūklus. Tai taip pat svarbu staklėms su mažo galingumo varikliais.

3 patarimas. Ypatingas dėmesys iš dalies užšalusiems rąstams
Žiemos pradžioje daugiau dėmesio reikėtų skirti išoriniam rąsto sluoksniui, nes jis užšąla palaipsniui – iš išorės link šerdies. Kai temperatūra žemesnė nei nulis, rąstai per kelias ilgas naktis visiškai užšąla, o pjaunant nebekyla ypatingų problemų. Tada ateina pavasaris ir rąstai pradeda atsileisti, vėl nuo žievės iki šerdies, kuri ilgiau išlieka užšalusi ir kietesnė. Taigi sunkiausia pjauti, kai rąstai užšalę tik iš dalies, nes ašmenys įpjauna užšalusią medžiagą ir išeina iš jos. Nepaisant to, ir šiuo atveju jūs galite sėkmingai pjauti: jums reikia tik sumažinti padavimo greitį, kad galėtumėte geriau valdyti kiekvieną pjūvį ir pakeisti dantų nustatymą.

4 patarimas. Patikrinkite pjūklo kreipiklius
Žiemą dažniau tikrinkite pjūklo kreipiklius ir, jei jie atsilaisvinę, priveržkite arba pakeiskite. Pjūklas neturi galine dalimi liestis su pjūklo palaikomųjų ritinėlių borteliais. Labai svarbu, kad kreipikliai būtų sureguliuoti lygiai ir nebūtų pakreipti aukštyn ar žemyn. Norėdami patikrinti, naudokite reguliavimo liniuotę.

5 patarimas. Keiskite vietomis skriemulio diržus
Periodiškai keiskite vietomis pjūklo pavaros ir varomojo skriemulio diržus, o jei diržai susidėvėję, pakeiskite juos naujais. Tai taip pat neleidžia pjūklui liestis su skriemulių jungėmis.

6 patarimas. Patikrinkite pjūklo volelių nustatymą
Ant kreipiklio slystantis pjūklo volelis turi išlaikyti vienodą tarpą tarp volelio bortelio ir pjūklo galinės dalies per visą jo kelią. Tai užtikrina pjūklo stabilumą pjūvyje. Pjūklo volelių sureguliavimo procedūra pateikiama instrukcijose.7 patarimas. Valdykite pjūklo įtempimą
Pjaunant užšalusią medieną, svarbu, kad pjūklas būtų pakankamai įtemptas. Stenkitės naudoti kuo labiau įtemptą. Patikrinkite jo faktinę vertę pagal įtempimo indikatorių.

8 patarimas. Patikrinkite pavaros diržų įtempimą
Pavaros diržai neturi būti per stipriai arba atvirkščiai – per silpnai įtempti. Jie turi būti įtempti ir geros būklės.

9 patarimas. Pakeiskite hidraulinį skystį

Jei žiemą temperatūra nukrenta žemiau –15 °C, rekomenduojame naudoti hidraulinį skystį „Mobil Aero HFA“. Tai suteiks greitesnę hidrauliką ir sumažins mašinos elektrinės sistemos apkrovą. Kai temperatūra pradeda kilti ir pakils virš –15 °C, rekomenduojame vėl naudoti įprastą skystį. Keisdami skystį, įsitikinkite, kad visi hidrocilindrai yra uždaryti. Jei naudojate hidraulinį skystį „Mobil DTE 10“, tai jo keisti nereikia visiškai - jis puikiai veikia bet kokiomis oro sąlygomis.


Dažnai užduodami klausimai

Klausimas: Kiek ilgai žiemą galima pjauti juosta, kol ją reikės galąsti?  
Atsakymas:
Sušalę rąstai gali būti vertinami kaip itin kieta mediena. Todėl staklių pjūklą turite keisti kas 1–2 darbo valandas arba supjovę 6–8 rąstus, atsižvelgiant į jų dydį ir rūšį. Geriau pjūklus keisti dažniau, nei pjauti vienu pjūklu, kol dantys bus visiškai atšipę, kai jie jau praranda formą ir dantų galiukai suapvalėję. Mes taip pat rekomenduojame naudoti žievės šalintuvą, kad pašalintumėte nuo rąstų žievę ir užšalusius nešvarumus. Jei įmanoma, rąstus laikykite ne ant žemės, o virš žemės ant rampos. Tai taip pat padeda išlaikyti rąstus švarius, kad būtų ilgesnis ašmenų naudojimo laikas.

Klausimas: Ar žiemą pjaunant reikia naudoti lašinę vandens tiekimo ašmenims sistemą?  
Atsakymas:
Taip! Sušalusios drožlės ar pjuvenos pjaunant įkaista, o vėliau vėl užšąla ir prilimpa prie pjūklo ir lentų. Bet ašmenis reikia laikyti švarius, nes prilipusios pjuvenos sumažins produktyvumą, laiką tarp galandimo ir viso pjūklo naudojimo laiką. Paprastai į pjūklo apiplovimo vandenį įpilama „LubeMizer®“, „Pine-Sol“ ar augalinio aliejaus. Siekiant išvengti užšalimo, į vandenį galima įpilti tokių skysčių, kaip stiklo valiklis ar antifrizas. Tačiau niekada nepilkite degių ar aplinkai kenksmingų skysčių, tokių kaip dyzelinas.

Klausimas: Ar žiemą reikia pakeisti pjūklo galandimo procedūrą?  
Atsakymas:
Apskritai, ne. Svarbiausia yra tai, kad pagalandus pjūklo dantys būtų aštrūs tiek priekinėje, tiek galinėje pusėje. Šiuo tikslu galandimo ciklą galima atlikti du ar net tris kartus.

Klausimas: Ar reikia taką daryti kiekvieną kartą galandant pjūklą?  
Atsakymas:
Taip, patariame kiekvieną kartą pagalandus patikrinti dantų taką. Be to, pjaunant užšalusią medieną, rekomenduojama sumažinti nustatytą vertę vidutiniškai dviem punktais rodiklio skalėje.

Pjauti žiemą jūsų juostinėms medienos pjovimo staklėms nėra lengva. Laikykite stakles geros būklės, laiku atlikite techninės priežiūros ir reguliavimo darbus. „Wood-Mizer“ ašmenys puikiai tinka pjauti žiemą, ir jūs susitvarkysite su šia užduotimi. Laikykitės šių patarimų šaltu oru ir visą žiemos sezoną galėsite lengvai pjauti užšalusią medieną.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti