Naujienos

Juostinio pjūklo geometrija. Kaip pasirinkti tinkamą juostinio pjūklo dantų profilį savo medienos pjovimo staklėms ir pagal medienos tipą

Thursday, June 24, 2021

Juostinio pjūklo geometrija. Kaip pasirinkti tinkamą juostinio pjūklo dantų profilį savo medienos pjovimo staklėms ir pagal medienos tipą

Naudojant optimaliai parinktą juostinį pjūklą galima padidinti pjovimo apimtį, pagerinti pjovimo kokybę ir sumažinti gamybos sąnaudas. „Wood-Mizer“ gamina plačiausią medienos pjūklų asortimentą su daugiau nei 100 derinių, priklausomai nuo danties profilio, pločio, storio, dantų žingsnio ir pjūklo medžiagos. Dėl daugybės galimų variantų reikia suprasti juostinių pjūklų parametrus, kad pasirinktumėte optimaliausią ir ekonomiškiausią variantą pjovimo užduočiai atlikti. Pateikiame naudingos informacijos, kad geriau suprastumėte juostinio pjūklo geometriją ir kaip pasirinkti tinkamą pjūklą savo juostinėms medienos pjovimo staklėms.A = dantų žingsnis
B = danties sinusas
C = danties aukštis
D = griebimo kampas (priekinis kampas)
E = užpakalinis kampas
F = pjūklo plotis
G = pjūklo storis
H = dantų takas

A. Dantų žingsnis
– tai atstumas tarp viršutinių gretimų dantų taškų. Trumpo dantų žingsnio (12,7 mm, 15,87 mm, 19,05 mm ir 22,22 mm) pjūklai naudojami staklėse su mažos galios varikliais, mažesniais nei 18 kW (24 AG), taip pat dalinimo staklėse, skirtose tašams pjauti. Plataus žingsnio pjūklai (25,4 mm ir 31,75 mm) tinka pjauti didelius medienos kiekius staklėmis, kurių varikliai >18,5 kW (25 AG).

B. Danties sinusas – tai tarpas tarp pjūklo dantų, reikalingas pjuvenoms suimti ir pašalinti. Sinusas taip pat naudojamas tolygiai paskirstyti įtempius per visą spindulį danties pagrinde. Danties aukštis turi būti pakankamas, kad sinusas iš pjūvio išstumtų pjuvenas.

C. Danties aukštis – tai atstumas nuo žemiausio sinuso taško iki aukščiausio danties taško. Aukštesni dantys (esant 4°, 7° ir „Turbo 7°“) suteikia didesnį našumą staklėse, kurių galia didesnė nei 18,4 kW, ir tai leidžia greičiau išstumti pjuvenas iš pjūvio. Pjūklai su trumpesniais dantimis (9° ir 10° griebimo kampais) geriau veikia mašinose, kurių varikliai yra mažesni nei 18 kW, taip pat, kai pjaunate lengvąjį matuoklį ar išorinę ašį ant indeksavimo mašinų ir juostinių pjūklų.

D. Griebimo kampas (arba priekinis kampas) – tai priekinio danties krašto pasvirimo kampas, palyginti su 90° ordinate į pjūklo galinę pusę. Griebimo kampas parenkamas priklausomai nuo pjaunamos medienos rūšies.•    4° – mažiausias fiksavimo kampas; naudojamas pjauti įšalusią, tankią medieną ir minkštą medieną su daugybe šakų.

•     – tvirtas universalus pjūklo profilis su gera pjuvenų pašalinimo funkcija; naudojamas galingose staklėse, kurių galia viršija 18,4 kW, kai pjaunama kieta mediena.  

•    „Turbo 7°“ – galima įsigyti tik iš „Wood-Mizer“. Šio didelio našumo profilio ir agresyvaus 39° pasvirimo kampo pjūklai yra specialiai suprojektuoti ypač kietoms ir egzotiškoms medienos rūšims, pjaunamoms staklėmis, kurių galia didesnė nei 18,4 kW.

•    „Turbo 747“ – tokio profilio pjūklus gamina tik „Wood-Mizer“ ir gali dirbti su bet kokios galios mašinomis. Jie turi gilų sinusą, kad geriau pašalintų pjuvenas, ypač didelį 47° pasvirimo kampą, kad būtų didesnis padavimo greitis, o aštrūs įsiskverbimo į medieną taškai padidina pjovimo tikslumą.

•    9° – suprojektuotas mažos galios staklėms, kurių galia <18 kW, pjauti sušalusią medieną, kietos medienos rūšis ir mažo skersmens rąstus.

•    10° – labai populiarūs universalūs juostiniai pjūklai, skirti visų galingumo lygių staklėms pjauti mišriai kietai medienai, tokiai kaip raudonasis ąžuolas, vyšnia, riešutas, minkštas klevas ir tuopa.

•    „Vortex™“ – šie tik „Wood-Mizer“ gaminami pjūklai yra unikalaus dantų profilio ir dėl to gali pašalinti praktiškai visas pjuvenas nuo lentos paviršiaus, nes yra didelis dantų sinusas.F. Pjūklo plotis – tai atstumas tarp danties galiuko taško ir galinio pjūklo krašto. Platesni pjūklai (nuo 38 mm iki 50 mm) yra skirti dirbti su galingesnėmis >18,4 kW galios staklėmis, gali užtikrinti didelį padavimo greitį ir taip pat gali atlaikyti daugiau galandymo ciklų. Siauri pjūklai (nuo 32 mm iki 38 mm) skirti mažesnėms mašinoms – <18 kW, taip pat sunkesnėms pjovimo užduotims.

G. Pjūklo storis. Storesni pjūklai (1,14 mm, 1,27 mm, 1,4 mm) užtikrina aukštą padavimo greitį ir geresnį našumą sunkiai pjaunant, pvz., daug mazgų turinčią, sušalusią, sausą ar ypač kietą medieną, tačiau jiems reikalingi galingi >18,4 kW galios varikliai. Plonesni pjūklai (0,9 mm, 1 mm, 1,07 mm) – lankstesni ir ilgiau galima naudoti mažos galios staklėse, kurių galia <18 kW, kai pjovimo greitis ir našumas nėra pagrindinis veiksnys.

H. Dantų takas – tai atstumas, kokiu dantis palenktas pjūklo plokštumos atžvilgiu (arba tiesaus, nelenkto danties atžvilgiu). Dantų takas sukuria tarpą pjūklui. „Wood-Mizer“ juostinių pjūklų danga yra ne daugiau kaip 2,5 mm storio ir susidaro mažiau pjuvenų. Kadangi daro siaurą pjūvį, „Wood-Mizer“ juostinis pjūklas gali pagaminti maždaug 20 % daugiau gatavų medienos gaminių, palyginti su diskiniais ar grandininiais pjūklais.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti