Naujienos

Įspūdingas projektas su medienos pjovimo staklėmis: koplyčia, pastatyta ūkyje Džordžijos valstijoje, JAV

Wednesday, August 17, 2022

Įspūdingas projektas su medienos pjovimo staklėmis: koplyčia, pastatyta ūkyje Džordžijos valstijoje, JAV

20 metų Džordžas Kokeris svajojo ir planavo tobulą savo ūkio Karnesvilyje, Džordžijos valstijoje, papildymą. Nedidelė koplyčia jo žemėje žada geras komercines perspektyvas. Koplyčia taps vestuvių ir šeimos renginių vieta, suteikiančia nuostabią atmosferą ir leidžiančia žmonėms mėgautis ūkio grožiu.Iš prigimties statybininkas, dailidė ir stalius mėgėjas Džordžas rado naują savo žinių ir įgūdžių panaudojimą išplėsti ūkio funkcijas. Didžioji dalis medienos, iš kurios gaminama koplyčia, gaunama tiesiai iš Džordžo ūkio. „Sijos, gegnės ir dėžė yra išpjautos iš pušų, nukirstų mūsų ūkyje“, – aiškina Džordžas. „Suoliukai taip pat pagaminti iš mūsų klevo, išdžiovinto džiovykloje.“ Medienos prieinamumas buvo svarbus veiksnys, paskatinęs Džordžą įsigyti „Wood-Mizer“ mobiliąsias stakles.„Šios staklės man priklausė 20 metų. Staklės „LT40 Hydraulic“ leidžia dirbti su rąstais be didelio rankinio darbo. Būdamas 80-ies galiu manipuliuoti rąstais ir lentomis, dirbdamas kartu su vienu asistentu“, – sako Džordžas.Po pjovimo lentos buvo laikomos paukštidėje, džiovinamos, obliuojamos ir dažomos. Aštuonkampiai koplyčios stulpai buvo atkirsti nuo uždarytų elektros perdavimo bokštų. „Projekte dalyvavo visa šeima“, – sako Džordžas. Jo dukra Kerolė nupiešė koplyčios piešinius, Džordžo svajones paversdama darbiniu projektu. Jo sūnus padėjo surinkti statinį, o kiti šeimos nariai buvo ten per visą projektą, padėdami šlifuoti ir dažyti medieną, taip pat surinkti koplyčią vietoje.

Po dešimtmečius trukusio projektavimo ir šešių mėnesių darbo buvo pastatyta koplyčia. Ta užbaigta forma yra nuostabus atviras paviljonas, kurio matmenys 12 m x 15 m, su įėjimu į 3 m x 3,7 m, savo išvaizda primenantis kaimo bažnyčią. Įėjimą vainikuoja pagal užsakymą pagaminta varpinė ir smaigalys, suvirintas iš nerūdijančiojo plieno lakšto. Varpinės viduje yra 35 centimetrų senumo žalvarinis varpas, o ant bokšto yra šeimos draugo pagamintas kryžius, papuoštas medžio gėlėmis. Koplyčia yra vaizdingoje vietoje aukščiausiame taške, lapuočių miške su nuostabiais vaizdais į ūkį.Kai šis šedevras buvo baigtas, Džordžas surinko savo šeimą po koplyčios arkomis. Savaitgalį prieš tai, kai ūkis turėjo surengti pirmąsias vestuves naujojoje koplyčioje, Džordžo šeima surengė iniciacijos vakarą anūkei. „Tai buvo gražus pavasario oras ir mes visi jautėme meilę ir pasididžiavimą. Visi 175 svečiai buvo labai sužavėti mūsų koplyčios grožio“, – sakė Džordžas. Beje, jis jau planuoja naujus projektus iš medienos. „Nekantrauju išmokyti jaunesnius šeimos narius, kaip dirbti su „Wood-Mizer“ staklėmis“, – sakė jis.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti