Naujienos

Čekiški mediniai namai: patirtis ir tradicijos

Friday, June 18, 2021

Čekiški mediniai namai: patirtis ir tradicijos

Nedidelės „Wood-Mizer“ medienos pjovimo staklės LT15 su obliavimo įrenginiu sėkmingai naudojamos tradicinių čekiškų rąstinių namų statybai.

Šiandien Kanados rąstinių namelių statybos technologija žinoma visame pasaulyje. Tokie nameliai gali stovėti kelis šimtmečius net ir atšiauriame šiaurės klimate. Čekijoje taip pat galima rasti panašių namų, statytų dar 15–19 amžiuje. Jie neprarado savo savybių, todėl yra labai patrauklūs mūsų laikais. Juk mediena, kaip statybinė medžiaga, pasižymi unikaliomis savybėmis. Ji kvėpuoja ir veikia kaip natūralus kondicionierius, sugeria kvapus ir cigarečių dūmus, neutralizuoja elektros linijų poveikį ir palaiko komfortišką maždaug 50–60 % santykinę oro drėgmę. Juk mediena maloniai kvepia ir gražiai atrodo.
Čekijos patirtis

„Hanis / Sruby a roubenky“ iš Hradec Kralove tęsia Čekijos medinių būstų statybos tradicijas. Kaip dažnai nutinka sėkmingų įmonių istorijoje, savininkas Pavelas Hanišas pastatė pirmąjį medinį namą savo šeimai ir sulaukė didžiulio susidomėjimo: žmonės nuolat klausinėjo apie jį. Taip Pavelas Hanišas sugalvojo savo verslo idėją ir 1999 m. įkūrė bendrovę „Hanis“. Per daugiau nei 20 metų veiklos istoriją ši įmonė Čekijoje pastatė daugiau nei 500 rąstinių namų ir rąstinių namelių.

Surinkimo vadovas Peteris Taufmannas pasakoja: „Turime sukaupę daug medinių namų statybos patirties. Kaip ir bet kuriame versle, yra subtilybių. Surinktas namas susitraukia. Sukūrėme unikalią sistemą, kurioje montuojant langus ir duris atsižvelgiama į medžiagos susitraukimą. Iškart numatome skyles laidams ir daugeliui kitų statybose svarbių detalių.“Per metus bendrovė „Hanis“ pagamina apie 30 namų pagal individualų projektą. Namai pirmiausia surenkami gamybos ceche, kad darbas iš tikrųjų nepriklausytų nuo oro sąlygų ir mediena nebūtų veikiama saulės spindulių. Kiekvieną akimirką dirbtuvėse vienu metu renkami keturi namai. Tada jie išardomi į elementus, kurie gabenami į galutinio montavimo vietą, o tai vidutiniškai užtrunka 2–3 mėnesius.

„Tačiau net ir po to, kai klientas priima darbus, mes 4 metus stebime namą, kol jis dar traukiasi ir reikia papildomai derinti projektą iki galutinio varianto“, – sako Peteris Taufmannas.
„Wood-Mizer“ staklės rąstų gamybai

Prieš kelerius metus bendrovė „Hanis“ įsigijo nedideles „Wood-Mizer“ juostines stakles LT15. Ši mašina, sumontuota ceche, kuriame surenkami namai, turi dvi funkcijas. Pirma, šiomis staklėmis galima pjauti iki 12 metrų ilgio rąstus. Tai įmanoma, nes staklių stovas sudarytas iš segmentų, o pjovimo ilgis pratęsiamas papildomomis sekcijomis. Antra, ant to paties stovo sumontuota „Wood-Mizer“ obliavimo galva MP100. Taigi, staklių operatorius pirmiausia paruošia rąstą, tada perkelia pjūklo galvutę į stovo galą ir įjungia obliavimo galvą. Todėl vienos nedidelės ir nebrangios staklės patenkina visus tokios didelės gamybos poreikius, vienu metu spręsdama du uždavinius: rąstų pjovimą ir obliavimą.„Rąstinių namų statyboje labai svarbūs obliuoti rąstai“, – sako Peteris Taufmannas. – Tokie rąstiniai nameliai šiuo metu vis labiau populiarėja.

„Wood-Mizer“ staklės dirba dviem pamainomis po 10 valandų per dieną ir pjauna aukštos kokybės čekišką medieną iš Orlickų ir Krkonošės kalnų. Staklėse naudojami „Wood-Mizer“ serijos „DoubleHARD“ universalūs juostiniai pjūklai, kurie čia galandami ir reguliuojami „Wood-Mizer“ BMP250 ir BMT100 prekės ženklo įranga.Taigi, jei nusprendėte pasistatyti savo svajonių rąstinį namelį, „Hanis“ visada pasirengusi aptarti ir įgyvendinti projektą. O „Wood-Mizer“ staklės šiam pastatui supjaustys puikią medieną.

Išsamiau: www.srubovedomy.cz
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti