Istorijos

Kaip saugiai ir tiksliai iškirsti medį – švedų vaizdo įrašų serija „Swedish Homestead“

Wednesday, December 26, 2018

Kaip saugiai ir tiksliai iškirsti medį – švedų vaizdo įrašų serija „Swedish Homestead“

Ūkininkas Simeonas Fuksas pasakoja apie patikrintus metodus, kuriuos naudoja švedų medienos ruošėjai kirsti medžiams.

Yra skirtingų medžių kirtimo metodų. Švedijoje jauni medkirčiai gerbia savo pirmtakų tradicijas ir patirtį. Simeonas ne išimtis. Pradėjęs medienos paruošimo darbą daugiau nei prieš dešimt metų, Simeonas mano, kad savo naudojamą pjovimo metodą, tikslumą ir profesionalumą perėmė iš vyresniųjų, kurie išmokė jį visko, ką reikia žinoti apie medžių kirtimą.

„Pirmoji taisyklė – tai saugos įranga“, – pradeda pasakoti Simeonas. Vienas svarbiausių medžių kirtimo aspektų yra žinios, būtinos siekiant išvengti sužalojimų ir mirties. Net ir patyrusiems medkirčiams benzininiai pjūklai labai pavojingi. Nepaisant to, kad medžio kamieno pjovimo metodai gali skirtis, tinkama galvos, ausų, akių ir kūno apsauga šiame darbe turi lemiamą reikšmę.

Simeonas aiškina, kad jis vilki kelnes ir avi batus, kurių benzininis pjūklas negali perplėšti, ir dėvi ryškią striukę, kad būtų užtikrintas, jog bus pastebėtas miške. Simeonas teigia, kad priešingai paplitusiai nuomonei, patvarios kelnės ir avalynė yra pakankamai patogūs ir lengvi. Medkirčiui taip pat svarbus patvarus šalmas ir įrankių diržas. Prie Simeono liemens pritvirtinta matavimo juosta, kablys, pleištai ir kirvis.

Simeonas dirba benzininiu pjūklu „Stihl MS360“. Iš pradžių jis įsmeigia į žemę žymeklį, kuris rodo medžio kritimo kryptį. Simeonas įpjauną medį iš tos pusės, kur yra žymeklis.

„Viena iš dažniausiai medkirčių daromų klaidų, kurią aš mačiau, yra ta, kad jie pjūvį daro per aukštai“, – teigia Simeonas. Dėl to netenkama vertingos medienos.

Po to, kai padaro įkirtą, Simeonas apipjauna medį ratu. Maždaug apie vidurį jis įkiša du pleištus, kad sureguliuotų kritimo kryptį, ir toliau pjauna aplink medį. Tada jis iki galo įkala pleištus, kol medis pradeda kristi. Pagaliau Simeonas atsitraukia ir medis griūna tiksliai šalia kuolo.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti