Istorijos

Dvi „Wood-Mizer“ medienos pjovimo linijos WM4000 pakeičia keturias LT40 medienos pjovimo stakles ir dar lieka galios

Wednesday, March 27, 2019

Dvi „Wood-Mizer“ medienos pjovimo linijos WM4000 pakeičia keturias LT40 medienos pjovimo stakles ir dar lieka galios

Čekų medienos gamintojas užtikrina 20 metų gamybos apimties augimą, iš pradžių pridėdamas po vienas LT40 stakles, o vėliau pakeisdamas jas pramoninėmis linijomis WM4000.

„Prieš dvidešimt metų įsigijome savo pirmąsias stakles – „Wood-Mizer“ LT40“, – pasakoja įmonės savininkas Miroslavas Čekalas. „Pamažu per tuos metus mes pirkome šios įmonės staklių ir galų gale turėjo šešerias kasdien dirbančias stakles LT40.“

Miroslavo bendrovė yra puikus pavyzdys, kaip lentpjūvė gali stabiliai augti, pagal poreikius investuodama į įrangą, didindama gamybos pajėgumus ir neprisiėmusi rizikos vienu metu investuoti didelę sumą. Nepaisant to, kad įmonėje veikė šešerios medienos pjovimo staklės, Miroslavas galų gale suvokė, kad būtina padidinti našumą. Todėl jis nutarė pereiti į aukštesnį lygmenį ir įsigyti „Wood-Mizer“ medienos pjovimo liniją WM4000.

„WM4000 pakeitė dvejas LT40 stakles ir našumas išaugo“, – teigia Miroslavas.

Įdiegus naują pramoninę liniją, užsakymų skaičius toliau augo, todėl neseniai vyriškis įsigijo dar vieną WM4000 liniją.

„Mes perdirbame ąžuolus ir tuopas. Iš tuopų gaminame medžiagą karstų gamintojas, o iš ąžuolų – statybines medžiagas, daugiausia eksportui, ir ši rinka greitai auga“, – pabrėžia Miroslavas.

„Kai užsimanėme įsigyti antrą linijąWM4000, iškilo problema: mūsų gamybos cechas pastatytas taip, kad buvo neįmanoma įrengti standartinės konfigūracijos WM4000. Mums reikėjo mašinos su atgaliniu medžiagos tiekimu“, – pasakoja ponas Čekalas.
Miroslavas kreipėsi į „Wood-Mizer“ atstovą Čekijos Respublikoje, kad išsiaiškintų, ar gali „Wood-Mizer“ rasti išeitį, kai reikia nestandartinio sprendimo. „Nuo pat pirmos dienos, kai tik įsigijome LT40, gavome ne tik puikią mašiną, bet ir geriausias priežiūros paslaugas. Su „Wood-Mizer“ darbuotojais visada galima susisiekti telefonu ir jie pasirengę apsilankyti pas mus, kad pamokytų arba patartų. Todėl buvau įsitikinęs, kad galiu su jais susisiekti, kad galėtume išspręsti mūsų problemą“, – tvirtina Miroslavas.

Ir jis nunusivylė. „Wood-Mizer“ inžinieriai sukūrė linijos WM4000 konstrukciją, atsižvelgdami į cecho aplinką. „Wood-Mizer“ sukonstravo WM4000 pagal mūsų patalpų ypatumus, įrengė staklėse atgalinę hidraulinę rąstų pakrovimo sistemą. Papildomai Miroslavas užsakė kraštų apipjaustymo stakles EG300 su daugiapjūklio funkcija, ir dėl to linijos našumas dar padidėjo.

Šie pakeitimai buvo geras Miroslavo iškeltų užduočių sprendimas. „Dabar pagaminame 1 500 kubinių metrų produkcijos per mėnesį“, – tikina Čekalas. „Kiekviena iš dviejų medienos pjovimo linijų WM4000 pagaminama 500 kubinių metrų medienos ir dar 500 kubinių metrų pagaminama dvejomis likusiomis staklėmis LT40.“

Perėjus prie pramoninių „Wood-Mizer“ staklių sutaupoma daug darbo išteklių, sumažėjo išlaidų pjūklams ir techninei priežiūrai. „Įdiegus dvi WM4000 linijas mūsų darbo jėgos poreikis medienos pjovimo ceche sumažėjo nuo 10 darbuotojų iki šešių. Dabar mažiau lėšų išleidžiame pjūklams, atsarginėms dalims ir lieka mažiau atliekų. Energijos poreikis išliko maždaug toks pats“, – teigia Miroslavas.

Miroslavas Čekalas labai patenkintas šiomis gamybos naujovėmis ir net dabar svarsto apie papildomas stakles, kurios jam reikalingos, kad patenkintų rinkos poreikius. „Mūsų mašinos dirba po 10 valandų per dieną ir jos gali dar daugiau, tačiau mes nenorime dirbti po 16 valandų per parą!“ Jis įsitikinęs, kad jų kita investicija vėl bus „Wood-Mizer“ mašina, su kuria dirbant bus galima praplėsti gaminamos produkcijos asortimentą.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti