Istorijos

Tuesday, June 5, 2018

Įdomus projektas Suomijoje: didelė sauna Helsinkio saloje

Turėdama „Wood-Mizer“ medienos pjovimo stakles su ilgu rėmu, suomių medienos apdirbimo bendrovė laimėjo konkursą, gavo finansavimą ir dalyvavo statant didelę sauną Sveaborgo saloje Helsinkyje.

Bendrovė „Hirsityö Heikkilä“ užsiima medienos apdirbimu centrinėje Suomijos dalyje. Savininkai Martti, Ilkka ir Johannesas Heikkilä seka savo tėvo pėdomis, būtent jis įkūrė šeimos verslą 1995 m. Apyvarta sparčiai auga, 2016 m. padidėjo keturis kartus. Užsakymų sulaukiama iš įvairiausių užsakovų ir kiekvieną kartą broliai Heikkilä sukuria meno kūrinį, pavyzdžiui, vasaros kotedžą, namą arba klėtį. 2016 m. bendrovė „Hirsityö Heikkilä“ įgyvendino vieną pačių didžiausių savo projektų – Sveaborgo saloje pastatė sauną, kurios plotas apie 200 m2.

Saunos architektas – nacionalinių ir tarptautinių premijų laureatas Anssi Lassila. Pagal sumanymą saunos pastatą sudaro du skyriai (vyrų ir moterų), kiekviename iš jų telpa po 20 asmenų. Maudyklės įrengtos apatiniame lygmenyje, o iš viršutinio lygmens atsiveria puikus vaizdas ir išėjimas į jūrą.

2015 m. rudenį Johannesas Heikkilä išsiuntė savo verslo pasiūlymą dėl medienos ruošinių gamybos ir saunos montavimo paslaugų. Po kelių dienų bendrovė „Hirsityö Heikkilä“ buvo pasirinkta kaip projekto vykdytoja.

Broliai Heikkilä pradėjo nuo to, kad pasirinko puikią medieną ir nusipirko 166 kubinius metrus rąstų, kurių ilgis iki 10 m. Tada rąstai buvo supjaustyti į 180 mm storio plokštes, o šios nugabentos į vietos džiovyklą. Mediena buvo džiovinama apie mėnesį. Sauna buvo konstruojama bendrovės „Hirsityö Heikkilä“ gamybos aikštelėje, kur buvo pagamintas pamato maketas (20 x 8,5 m). Saunos statybos buvo baigtos 2016 m. gegužę. Daugiau nei 220 m2 vidinių sienų buvo iš pradžių surinktos, o tada pažymėtos ir išardytos, kad būtų galima nugabenti į Sveaborgo salą, kur sauna sukonstruota dar kartą ir iki galo užbaigta.

Bendrovei „Hirsityö Heikkilä“ pasisekė, kad turėjo „Wood-Mizer“ medienos pjovimo stakles su pailgintu rėmu, nes jomis galima pjauti ilgus rąstus, kurie būtini saunos konstrukcijai. Dirbant su tradicinėmis cirkuliacinėmis staklėmis šio projekto nebūtų pavykę įgyvendinti.

„Naudodami juostines medienos pjovimo stakles mes išgauname kokybiškus ruošinius ir galime supjaustyti iki 1 m diametro ir iki 14 m ilgio rąstus, – sako Johannesas. – Mūsų atveju tai labai palengvina darbą, juk renkamės dar nenupjautą medieną ir ją savarankiškai apdorojame. Be to, buvo naudinga turėti savo stakles, nes tai padėjo gauti finansavimą pagal kaimo teritorijų plėtros programą.

Tad bendrovės „Hirsityö Heikkilä“ verslas tik auga, o broliai Heikkilä toliau įgyvendina sudėtingus projektus ir kuria nuostabius gaminius iš medienos savo užsakovams.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti