Mūsų istorija

1982 m. „Wood-Mizer“ istorija prasidėjo kukliai - Indianoje, JAV. Donaldas Laskowskis ir Daniel Tekulve sugalvojo ir pradėjo įgyvendinti savo idėją, kaip veiksmingiau supjauti rąstus į naudingą medieną, ir sukūrė unikalias pjovio stakles ant ratų. Šis išradimas atvėrė kelius į naujas galimybes. Staiga kiekvienas galėjo lengvai ir ekonomiškai supjauti savo reikmėms skirtą medieną, ir šiuo visame pasaulyje prasidėjo medienos pjovimo revoliucija! Ir ji laimėjo visame pasaulyje: šiandien daugiau kaip 60 000 staklių „Wood-Mizer“ dirba maždaug 100 šalių.

Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982

Nebrangios pjovimo staklės, kurios paverčia rąstus į kokybišką pjautę medieną ir, tuo pat metu, palyginti su kitomis technologijomis, iš kiekvieno rąsto pagamina viena lenta daugiau – šios „Wood-Mizer“ įrangos savybės atnešė didelę sėkmę ir pripažinimą medienos apdirbėjų tarpe.

1990 m. įmonė priėmė svarbų sprendimą ir pristatė „Wood-Mizer“ gaminius Europos rinkai. Iš pradžių, pilnai surinktos staklės buvo importuojamos iš JAV, tačiau jų paklausa Europje augo, ir prasidėjo gamybos centro statyba Europoje. Tai buvo nuostabus, kupinas naujų galimybių, laikotarpis, kai Vidurio ir Rytų Europos šalys atsivėrė pasauliui ir tapo pasaulinės rinkos dalimi. Štai kodėl „Wood-Mizer“ gamykla Europoje buvo pastatyta Lenkijos mieste Kolo, iš kur šiandien įmonės produkcija tiekiama į Europą, Aziją ir Afriką.

Mobilaus medienos pjovimo pramonė augo ir reikalavo naujų pajėgumų. 1997 metais „Wood-Mizer“ atsakė į šį iššūkį ir sukūrė naują staklių „Super“ seriją. Kito etapo metu buvo sukurtos ir rinkai pristatytos nedidelės pjovimo staklės LT15, kurios vis dar išlieka populiariausios pjovimo verslą pradedančiųjų tarpe. Gamykloje „Wood-Mizer“ buvo įkurtas projektavimo biuras, kuris projektuoja įrangą, visiškai atitinkančią CE standartus. Taip atsirado CE sertifikuotos staklės su elektriniais varikliais, galandimo prietaisai su CBN diskais, taip pat žinoma LT20 staklių serija, skirta mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Šiandien „Wood-Mizer Industries“ yra dinamiška ir moderni tarptautinė kompanija. „Wood-Mizer“ gamykloje dirba daugiau nei 300 darbuotojų. 2007 metais buvo pastatytas naujas 2400 kvadratinių metrų ploto juostinių pjūklų gamybos cechas, kuriame dabar visą parą veikia 17 linijų. 2014 metais „Wood-Mizer“ pagamino daugiau nei 4 900 000 metrų pjūklų! Juostinių pjūklų gamyba visiškai atitinka ISO 9001:2008 kokybės standartus.

2012-2013 metais įmonė investavo į papildomų gamybos pastatų statybą, papildydama plotą daugiau nei 4200 kvadratinių metrų cechais, įrengdama patogesnį privažiavimą į gamyklą ir užpirkdama CNS apdorojimo sistemas ir robotus, kad galėtų padidinti pramoninės medienos pjovimo įrangos, pavyzdžiui, plonarąsčių linijos „Smart Log Processing“ ir šiuolaikinių medienos pjovimo kompleksų su kompiuterinėmis valdymo sistemomis WM3000, WM3500 ir WM4000, gamybos apimtis.

Šiuo metu į „Wood-Mizer“ paslaugų tinklą įeina 8 nuosavi filialai ir atstovybės daugiau nei 100 šalių visame pasaulyje.