Istorijos

Grįžimas į gyvenimą Knisnos kaime Afrikoje po viską niokojančio miško gaisro

Wednesday, October 3, 2018

Grįžimas į gyvenimą Knisnos kaime Afrikoje po viską niokojančio miško gaisro

2017 m. birželį dėl neįprastai sausos vasaros nedidelis gaisras, kilęs Pietų Afrikos Knisnos kaime, greitai išplito ir praktiškai sunaikino gyvenvietę. Žuvo septyni žmonės ir sudegė daugiau nei 1 000 namų ir įmonių, benamiais liko beveik 10 000 žmonių.

Danielis Hennessey’us, baldų fabriko „Timber Village“ Knisnoje savininkas, taip pat nukentėjo nuo gaisro.
„Tai įvyko birželio 6 d.; gaisras prasidėjo maždaug apie 10 val. ryto ir siautėjo iki 16 val., – prisimena Danielis. – Pūtė stiprus vėjas. Ugnis pasirodė anksti ryte, bet manėme, kad mums negresia pavojus, nes tarp gaisro vietos ir kaimo buvo didelis atstumas. Tačiau ugnis išplito per upę ir visas kaimas paskendo liepsnose.“

Knisna ir jos apylinkės žinomos dėl savo gausių medienos resursų. Pušų plantacijos driekiasi visoje pietinio kyšulio teritorijoje. Dėl daugybės miškų ir stipraus vėjo, kurio greitis tą dieną buvo daugiau nei 90 km/val., ugnis plito labai greitai.  „Temperatūra buvo didesnė nei 2 000 laipsnių, – pasakoja Danielis. – Mano automobilio stiklai tiesiog išsilydė.“
Ugnis praktiškai suniokojo kaimą, bet Danielis ir jo komanda nepuolė į neviltį. Jau kitą rytą jie pradėjo valyti iš kaimo apdegusias nuolaužas ir šiukšles, atsiradusias dėl gaisro.

Per keletą savaičių kaimas buvo pradėtas atstatyti. Projekte, kurį įgyvendinant gyvenimas vėl pradės tekėti normalia vaga, dalyvauja vietiniai gyventojai ir naujosios „Wood-Mizer“ medienos pjovimo staklės.„Šio projekto tikslas – padėti vietiniams gyventojams supjauti medieną ir iš jos pastatyti naujus namus“, – paaiškina Danielis.

Vienos iš pirmųjų bendrovės „Wood-Mizer“ staklių, kurios buvo parduotos Afrikoje, atsirado būtent čia, Knisnos kaime, prieš keletą metų. Kadangi santykiai su Knisna geri, tai bendrovė „Wood-Mizer“ prisidėjo prie gelbėjimo operacijos po gaisro.Danielis aiškina, kad dabar „Wood-Mizer“ staklės naudojamos atkurti kaimo infrastruktūrai. Kai kaimas bus atstatytas, šios medienos pjovimo staklės bus naudojamos medienos perdirbimo įmonėje. Šis projektas suteikia viltį kiekvienam Knisnos gyventojui.

Etienne’as Nagelis, „Wood-Mizer Africa“ atstovas, palaiko projektą „Timber Village“. „Mūsų siekis – pagerinti Afrikos žmonių gyvenimą ir kaip nors pakeisti situaciją, – aiškina Etienne’as. – Manome, kad bendrovei „Wood-Mizer“ labai svarbu būti ne tik medienos pjovimo staklių gamintoja, bet ir praktiškai dalyvauti keičiant žmonių gyvenimo kokybę.“

„Wood-Mizer“ drauge su labdaros organizacijomis, veikiančiomis visoje Pietų Afrikoje, nusiuntė į Knisną maisto produktų, pirmosios pagalbos reikmenų ir vandens, kad padėtų vietos gyventojams atsigauti. Sunaikintas kaimas tampa vieta, kur skleidžiasi geresnės ateities viltis.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti